Згорнений в калачик скелет динозавра, який жив 71 мільйон років тому, розкрив вченим таємниці пташиного сну

Згорнений в калачик скелет динозавра, який жив 71 мільйон років тому, розкрив вченим таємниці пташиного сну
Поширити в соціальних мережах:

Новий вид динозавра вразив своєю унікальною анатомією…

Монгольська пустеля Гобі розкрила свої таємниці, представивши науковому світові нового динозавра, Jaculinykus yaruui, який не тільки вразив своєю унікальною анатомією, але й приголомшив вчених своїм способом сну.

Як пише видання iflscience, майже 71 мільйон років тому, Jaculinykus yaruui, маленький представник родини динозаврів Alvarezsauridae, розташований у формації Барун Гойот, виявився не лише новим видом, але й свідченням про унікальність поведінки динозаврів. Згідно зі здобутими науковцями даними, цей динозавр засинає у позі, схожій на пташину.

Що робить Jaculinykus yaruui таким особливим? Виявляється, його скелет, збережений майже повністю, відображає стереотипну пташину позу для сну – згорнута шия та хвіст, а задні кінцівки зігнуті під тазом. Ця поза нагадує сучасних птахів і раніше була зафіксована лише у троодонтидів Mei long і Sinornthoides youngi.

Дослідження, опубліковане в PLoS ONE, вказує на те, що Jaculinykus yaruui став дев'ятим родом альвареззаврід у басейні Немегт, привносячи не лише новий вид, але й перші докази пташиного способу життя серед динозаврів.

«Новий таксон Jaculinykus yaruui представляє дев’ятий рід альвареззаврід з басейну Немегт і розкриває не тільки повну анатомію альвареззаврид, але й надає остаточні докази появи птахоподібної поведінки задовго до паравіан» - зазначають автори дослідження.

Здавалося б, це відкриття не тільки розширює наше розуміння динозаврів, але також підкреслює більш тісний зв'язок між динозаврами і птахами. Невідомо, чи вони брали участь в аналогічному ритуалі сну, але Jaculinykus yaruui дав світлу інший погляд на містичний світ древніх тварин. Вчені продовжують розглядати цей вид і вивчати його спостереження, сподіваючись відкрити ще більше секретів життя динозаврів.

Читай також:

Фото: Сейдзі Ямамото, 2023

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше