У давньоєгипетській гробниці знайшли мумію, одержиму захистом від змій

У давньоєгипетській гробниці знайшли мумію, одержиму захистом від змій
Поширити в соціальних мережах:

Захист від змій, ймовірно, ставав актуальнішим у зв'язку з…

Археологи з Чеського інституту єгиптології Карлового університету в Празі виявили гробницю Джегутіємхата, королівського писаря стародавнього Єгипту, який жив близько 2500 років тому. Знахідка стала унікальною завдяки винятковому оздобленню, яке викликало зацікавленість серед дослідників, пише видання iflscience.

Гробниця, розташована в Абусірі, на південь від Каїра, привертає увагу не лише своїм віком і збереженими артефактами, але й особливим характером оздоблення. Стіни та саркофаг покриті зображеннями богів і богинь, але особлива увага прикута до обрядів захисту від змій.

вмвым

Директор Чеського інституту єгиптології Мирослав Барта висловив думку, що «такий сильний акцент на заклинаннях змії був, ймовірно, наслідком особистого вибору власника гробниці». Зазначається, що подібний випадок з такою надмірною увагою до захисту від змій у стародавніх єгиптян не має відомих паралелей.

Дослідники вважають, що в Стародавньому Єгипті укуси отруйних змій були більш поширеними, ніж в сучасний період, через вологий клімат того часу, що сприяло поширенню різновидів змій. Вражаюче те, що змії не лише сприяли захисту від укусів, але й виступали як релігійні символи, забезпечуючи захист померлому та його мумії.

ячсячс

Рената Ландграфова, директор Чеського інституту єгиптології, вказала на релігійний аспект, зауваживши, що «вхід до сусідньої похоронної камери Менехінекона захищали охоронці воріт 144-го розділу Книги мертвих, але в випадку Джегутіємхата цю роль відіграють змії з текстів пірамід».

Захист від змій, ймовірно, ставав актуальнішим у зв'язку з можливістю грабіжників, які загрожували гробниці. Однак, дослідники зазначають, що ця знахідка додає розуміння того, як стародавні єгиптяни розглядали світ і вживали заходів для захисту від небезпек.

выввы

Розкопки та аналіз місця поховання тривають, і дослідники сподіваються, що ця знахідка принесе нові відомості про життя та обряди стародавнього Єгипту.

Читай також:

Фото: Петр Кошарек, Чеський інститут єгиптології FF UK

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше