Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Куди зникло тіло Богдана Хмельницького з усипальні його церкви у Суботові: таємниці великих українців

Куди зникло тіло Богдана Хмельницького з усипальні його церкви у Суботові: таємниці великих українців
Поширити в соціальних мережах:

Що в походженні Богдана Хмельницького налякало партійне керівництво?

Завдяки розсекреченій стенограмі спеціальної комісії з переписування історії стало відомо, що 29 квітня 1947 року, під час секретного засідання науковців, члени комісії дійшли до фактів, що стосуються походження Богдана Хмельницького. Озвучена інформація змушує Лазара Кагановича (Прим.ред. - радянський партійний та державний діяч українсько-єврейського походження, ідеолог, на якому часткова відповідальність за геноцид проти українського народу, був Генеральним секретарем ЦК КП(б)У), який контролює хід засідання, вжити негайних заходів, аби запобігти витоку інформації. Але яку інформацію було наказано приховати?

khmelnytskyy

Незважаючи на те, що нинішня історія говорить про нешляхетське походження Богдана Хмельницького, виявилося, що його батько Михайло все ж таки був шляхтичем, і мав родовий маєток. Це і намагалися приховати члени секретної комісії. Їм хотілося, аби історія знала Хмельницького як простолюдина, без будь-якого титулу і спадку. Справжнє походження гетьмана не вкладалося в радянську концепцію класової боротьби. Але факти про походження Хмельницького – не єдина інформація про гетьмана, яку намагалися приховати!

До часів Незалежності було відомо лише про листування Хмельницького із московським царем, всі листи латиною із західними країнами було теж приховано. Радянська влада не бажала, аби в історії була зафіксована неймовірно висока освіченість першого гетьмана Української козацької держави.

Виявляється Богдан Хмельницький народився не лише в заможній родині, що мала шляхетське походження, а й навчався в елітному польському навчальному закладі, де вивчав філософію, латину та право.

Невідомі раніше факти про наближеність батька Хмельницького до другої на той час людини в Польщі після короля. Про запальних характер Богдана Хмельницького, про його сім’ю та дітей. Чому та за яких обставин він втратив усе та всіх? Відповіді на ці запитання дивися у програмі «Таємниці великих українців»

52 роки тому, у 1970 році в Іллінській церкві, в Суботові, відбулися масштабні розкопки, ними керував археолог Роман Юра. В ході розкопок було знайдено тіла двох людей, які точно співпадають з датою смерті Богдана Хмельницького. Але це не тіло гетьмана, кажуть науковці. Саме тіло було за 20 сантиметрів від розкопаного місця – у склепі. Та сюди приїхала делегація високопоставлених осіб на чолі з міністрами і керівниками різних відомств – розкопки наказали засипати, а потім усе це забетонували. Після всього цього археолог за дивних обставин потрапив до психіатричної лікарні і там вкоротив собі віку.

Не пропусти з понеділка по п’ятницю о 19:00 програма «Таємниці великих українців» в ефірі телеканалу 2+2!

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Людина, яку боїться путін: хто такий Сергій Фургал?
Людина, яку боїться путін: хто такий Сергій Фургал?

Росіяни побачили в ньому першого гідного чиновника…

Нові можливості в Дії: у застосунку та на порталі можна оформити грошову допомогу по безробіттю
Цвинтарі в Бурятії переповнені загиблими рашистами: чому буряти йдуть воювати за путіна
Путін, Соловйов, Герасимов та інші: головнокомандувач ЗСУ представив спеціальну колоду карт
Міфи і реальність: кремль дезінформує про підтримку рф Китаєм
Міфи і реальність: кремль дезінформує про підтримку рф Китаєм

Країна сонця скорочує експорт сучасних технологій до росії…

Останні друзі путіна: росія збирається продавати газ та нафту талібам
Останні друзі путіна: росія збирається продавати газ та нафту талібам

До 2021 року росіяни офіційно вважали їх терористами…

Читати більше