Кому було вигідно, щоб із хронік Франції зникло ім’я королеви Анни Київської: таємниці великих українців

Кому було вигідно, щоб із хронік Франції зникло ім’я королеви Анни Київської: таємниці великих українців
Поширити в соціальних мережах:

Історія українки, яка стала французькою королевою…

Ця українка 10 століть тому була однією з найвпливовіших жінок Європи. Але її ім’я і досі залишається невідомим багатьом у світі, бо більшість інформації про неї було знищено.

У 1051 році король Франції Генріх І наказує своїй гвардії зустріти на кордоні з королівством незвичайний екіпаж, у ньому їде жінка, яка ніколи не бачила Генріха, вона говорить іншою мовою і представляє абсолютно інший світ, згодом вона стане його дружиною.

Анна Київська – прабабуся усіх монархів Європи! Родовід більшості королів, про яких ми будь-коли чули, походить від неї. Серед її нащадків: Марія Стюарт, королева Вікторія і навіть сучасна королева Британії – Єлизавета ІІ. Але чому про легендарну Анну забули? Якою вона була і чому за це поплатилася своїм місце в історії?

anna

Приїхавши до Франції Анна привезла з собою повно екзотичних речей, які здивували короля і увесь французький двір. Варто розуміти, що у ті часи Франція була геть іншою, Анна опинилася у країні варварів. Київ у ті часи був одним з найбільших міст у Європі: і за кількістю населення, і за культурним та комерційним впливами. Як кажуть історики: «Анна була дитиною вишуканого світу, і світ в який вона прибула, був геть не таким витонченим, до якого вона звикла».

Нині у Франції зберігається одна з найцінніших реліквій французької держави – відоме у світі Реймське Євангеліє - стародавня книга молитов, яку за переказами привезла до Франції королева Анна. Це настільки рідкісний і цінний фоліант, що у світі є лише одна людина, яка має право торкатися до нього – фахівець із давніх манускриптів Колін Госіньяк. Цей манускрипт використовувався для коронації французьких королів.

«Перша частина, на яку ви дивитеся зараз, написана кирилицею і датується ХІ століттям. На основі того, як написані букви, на основі малюнків можна припустити, що цю книгу створено в Україні», - зазначила Колін Госіньяк

anna

Можна лише уявити, якою була наша держава, якщо тисячу років тому там вже створювали такі шедеври.

Історики певні, що після народження Анною первістка для Генріха її ще більше не злюбили, адже чимало людей при дворі бажали, аби рід короля не продовжувався. Так, Анна врятувала французьку династію від вимирання. Тепер у королеви стає ще більше ворогів: церква, яка полює на сакральні реліквії - мощі, які могли бути в Анни; суперники короля, які хочуть посісти трон замість нього.

anna

Тож чому і за яких обставин монарх Франції взяв саме Анну за дружину? Яке вражаюче придане дав Ярослав Мудрий видаючи доньку заміж? Як Анна народжувала свого первістка – майбутнього короля Франції Філіпа? Невже інформацію про Анну міг знищити Ватикан? Про це та більше дивися у спеціальному випуску програми «Таємниці Великих українців. Анна Ярославівна»

Не пропусти з понеділка по п’ятницю о 19:00 програма «Таємниці великих українців» в ефірі телеканалу 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?

Цікаво, що цей наратив вперше з’явився напередодні розвалу СРСР…

Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України
Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України

Вона знаходиться у Франції, в одному з найбільших сховищ древніх манускриптів у світі…

Нессі в Японії: вчені сперечаються про походження загадкового чудовиська, знайденого на пляжі
Ідея «розіп'ятого хлопчика зі Слов'янська» з’явилася ще 100 років тому: незмінні методи пропаганди
Голод, розкіш і падіння: як останній імператор Африки Хайле Селассіє втратив трон?
Читати більше