Почали чути від знайомих жарти з приводу вашого "пивного животика"? Давайте розберемося, звідки він взагалі взявся і що тепер з ним робити.
У цілому пиво володіє низькою калорійністю – близько 40 кКал/100 мл у неміцних сортах, що поступається, наприклад, молоку. Одна пляшка пива містить близько 215 кілокалорій, один літр – 430, а два літри – 860. Це приблизно третина від добової норми калорій для молодого чоловіка, із сидячим або помірно активним способом життя.
При розумному споживанні пива викликати ожиріння такі дози вуглеводів не можуть. Але важливо розуміти, що кожен новий кухлик здоров’я вам не додає.
Що кажуть вчені?
Проблема «пивного живота» була вивчена у рамках Європейського перспективного дослідження раку та харчування. Вчені обстежили 7876 чоловіків і 12 749 жінок. Результати досліджень показали, що, хоча при надмірному споживанні пива можливий набір ваги та об'ємів тіла (такий ризик виявлений у 17 % чоловіків, які споживають більше літра пива на день), ніякої специфічної «пивної» форми ожиріння не існує.
Основна причина набору ваги при надмірному споживанні пива (і алкоголю взагалі) – властивість спиртних напоїв посилювати апетит. Адже закусками до пива найчастіше служать висококалорійні страви і снеки.
Чи є у вас пивний животик?
Приблизна норма обсягу талії для жінок – до 88 сантиметрів, для чоловіків – до 94. Якщо обсяг більше, ви маєте зайвий жирок – вирішуйте проблему.
Як позбутися пивного животика
Знизити споживання алкоголю до мінімуму
У першу чергу потрібно усунути причину – знизити кількість уживаного пива та іншого алкоголю, щоб не придушувати вироблення тестостерону, не заважати організму худнути і набирати м'язову масу.
Однак проста відмова від алкоголю не дасть швидких результатів.
Створити дефіцит калорій
Дефіцит калорій – це коли ви витрачаєте їх більше, ніж споживаєте. Розрахуйте свою норму калорій і намагайтеся дотримуватися цього значення.
Швидше за все, вам швидко це набридне, тому запам'ятайте калорійність продуктів, які ви найчастіше їсте. Так ви зможете порахувати калорійність меню і вкластися в норму.
Запам'ятайте прості правила:
- Солодке – це багато калорій, краще взагалі таке не їсти.
- Овочі, крім картоплі, – це мало калорій, багато вітамінів і клітковини. Можна їсти скільки хочеться.
- Фрукти містять не дуже багато калорій. Чим солодший фрукт, тим більше в ньому калорій. Вибирайте несолодкі фрукти і їжте скільки завгодно. Все одно багато не з'їсте.
- Нежирне м'ясо (яловичина, курка, індичка, кролик) – багато білка, потрібно їсти, щоб ростити м'язи.
- Крупи калорійні, але в них багато вітаміну Е, клітковини і інших корисних речовин. Можна їсти, але з оглядкою на калорійність.
- Хліб і все борошняне краще виключити. Якщо не можете відмовитися, їжте житній хліб, а не пшеничний: в ньому менше калорій.
Займатися спортом
Чим більше калорій ви витрачаєте, тим швидше жир йде з вашого тіла. Добре підходять кардіотренування і інтенсивні інтервальні.
Тренуйте м’язи живота
Пузик – ознака також ослабленого поперечного м'яза живота. Кожного ранку і вечора як мінімум робіть вакуум живота (звичайні втягування) і планку – це зміцнить діафрагму і поперечний м'яз, і живіт втягнеться. Звичайно, жирові відкладення від цього не підуть, але пузик буде здаватися набагато меншим.
Уникайте стресу
Під час стресу виробляється гормон кортизол, який руйнує м'язи. Від цього позиви до їжі зростають, а м'язи руйнуються.
Читайте також:
Здорове харчування: як нас дурять дієтологи
12 новорічних обіцянок, яких ви справді зможете дотримуватися