Супергерої не здаються.
Але для декого пральна машинка – темний ліс із кнопками та монстрами, які просять «нагодувати» їх незрозумілими засобами. Без паніки! Ми допоможемо розібратися в тонкощах автоматичного прання, аби ця «залізна» господиня не зіпсувала ваші улюблені речі.
-
Сортуйте речі за…
Кольорами
Загалом, той факт, що чоловік вирішив приборкувати «пралку», вартує неабиякого захвату. Втім, якщо ви розділяєте одяг лише на «брудний» та «чистий», і вирішили «закинути» все, що було, результат може розчарувати.
Яскравий одяг обожнює линяти, тому прати його потрібно окремо при низькій температурі води. А щоб перевірити, чи не «зрадить» кольорове вбрання, скористайтеся простими лайфхаками: намильте, наприклад, футболку, змийте піну і придивіться до її кольору. Або ж змочіть невелику ділянку тканини теплою водою і протріть білою тканиною.
Розміром
Якщо кинути до пральної машини масивне простирадло і безліч шкарпеток, приладу загрожуватиме розбалансування. Під час віджиму білизна часто замотується в клубок, тому не дивуйтеся, що помічниця почала гудіти та підстрибувати, неначе хоче злетіти у космос. Отож, у машинці повинно бути не забагато, але й не замало речей.
Складом тканини
Бавовна, льон, синтетика, вовна… Не періть делікатні тканини разом з міцними, або синтетичні з натуральними. Вони мають різні вимоги до температури та віджиму, тому їх дуже просто зіпсувати.
Фото: unsplash.com
-
Не періть все й одразу
Звісно, це економно. Звісно, потребує значно менше води. Але на новий одяг чи іншу пральну машину доведеться витратити більше, аніж на електроенергію. Перевантаження зменшить термін експлуатації машинки, ба більше – речі можуть бути погано випраними, а інколи й з «дірочками».
Фото: pexels.com
-
Чим менше пральних засобів – тим краще
Виробники придумали безліч засобів для ідеальної чистоти та м’якості тканини. Вони обіцяють – додайте диво-засіб, і ваші речі перейдуть у спадок правнукам. Втім, додавати потрібно рівно стільки, скільки зазначено в інструкції (можна навіть менше). Бо надлишок засобу може спричинити пінний колапс, від якого машинка поламається, на речах з’являться розводи (все елементарно – піна не вимиється), а на шкірі – неприємні почервоніння.
Фото: freepik.com
-
Оберіть режим
Внутрішні ярлики на одязі, які нам часто заважають, призначені для того, щоб правильно обрати режим прання. Значення всіх «ієрогліфів» можна з легкістю знайти в інтернеті. Але якщо немає натхнення з ними розбиратися, дотримуйтеся простих загальних правил:
- Бавовняні тканини можна віджимати на максимально великій швидкості, але є нюанси: світлі речі дозволяється прати при температурі 95 градусів, а кольорові – до 60.
- Синтетичні тканини періть при температурі не вище 50 градусів. Віджимайте на швидкості 800-900 оборотів за хвилину.
- Делікатні тканини потребують відповідного ставлення. Вода повинна бути не вище за 40 градусів, а обороти низькими – не більше 600.
- Речі, які линяють, періть у прохолодній воді – не вище 30 градусів.
Фото: unsplash.com
-
Вивішуйте речі одразу після прання
Правди не уникнути: якщо ви забудете про чисті речі й залишите їх в машинці хоча б на декілька годин – готуйтеся до того, що прати доведеться повторно. Одяг просякне ароматом не першої свіжості, тому, якщо ви відійшли від машинки і можете не почути, як вона вас «кличе» – увімкніть на телефоні нагадування.
P.S: Якщо не хочете робити розбір польотів ще й з праскою, перед тим, як вішати речі, гарно їх струсіть.
Фото: unsplash.com
Читайте ще більше матеріалів з цікавими фактами та корисними лайфхаками: