Початок 2023 року «відзначився» серією руйнівних землетрусів у Туреччині та Сирії…
Це спровокувало навіть зміщення землі на три метри! Зазвичай у зоні ризику опиняються місцевості та населенні пункти розташовані на лініях розломів земної кори. У зонах де стикаються, труться та заходять одна під одну літосферні плити.
Найбільш сейсмонебезпечні зони планети – це:
- Територія тихоокеанського вогняного кола, де розташовані: Сахалін, Камчатка, Індонезія, Курили, Філіппіни, японські острови, Чилі та узбережжя Каліфорнії. Завдяки руху Тихоокеанської платформи тут не лише часто бувають землетруси, а й постійно відбуваються виверження вулканів.
- Друга небезпечна зона Євразійського поясу. Це територія Гіндукушу, малої Азії, гір Тань-Шань, Гімалаїв та Паміру.
«Потужний сейсмоактивний пояс, який починається на Азорських островах, проходить через Середземне море і захоплює частину України. Очевидно, що у цьому поясі часто відбуваються землетруси і на нашій території також», - розповів сейсмолог Олександр Кендзера.
Лідирують за кількістю землетрусів Чилі та Японія. Їх трусить тисячу разів на рік. Сильні поштовхи, більше 7 балів, відчуваються навіть в Україні – у Львові дрижать будинки. І це за 9 тисяч кілометрів від Токіо. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Дивись також:
- Катастрофи 2023 року: що таке сейсмоактивна зона Вранча та чи буде землетрус в Україні?
- 9,4 із можливих 10 балів: топ-5 найсильніших землетрусів в історії людства
- Форма будівель та їхній колір впливають на нашу свідомість: що приховує ваш будинок?
Також не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.