Ця знахідка має велике історичне значення…
На Перуанській горі знайдено стародавній мегаліт, що свідчить про високий рівень соціальної організації давніх народів Америки.
Археологічні розкопки в долині Кахамарка на півночі Перу привели до захоплюючого відкриття – давнього церемоніального мегаліту, створеного близько 4750 років тому. Як пише видання iflscience, посилаючись на дослідження, опубліковані в журналі Science Advances, цей знайдений об'єкт, розташований у місці під назвою Каллакпума, вразив дослідників своєю унікальною круглою формою та мегалітичною архітектурою.
За допомогою радіовуглецевого датування встановлено, що мегаліт був зведений між 2632 та 2884 роками до нашої ери, що робить його одним із найстаріших прикладів монументальної архітектури в Америці. За словами керівника проекту, доцента Джейсона Тухі, ця споруда є «старішою навіть за Великі піраміди Єгипту та має велике історичне значення».
Вчені припускають, що мегаліт мав церемоніальну функцію та служив ритуальним місцем для давніх народів, що населяли цей регіон. Увесь процес побудови вказує на високий рівень соціальної організації та колективну працю давніх андських громад.
Читай також:
- Історія «Міжнародного жіночого дня», викривлена радянською ідеологією: чи святкувати 8 березня?
- Містична водойма в Естонії: 13-річний підліток розповів, як впав у криницю і опинився у паралельному вимірі
- Може переписати цілі розділи історії: в Ютландії знайшли унікальний старовинний золотий перстень
Фото: Toohey et al., Science Advances, 2024