Може переписати цілі розділи історії: в Ютландії знайшли унікальний старовинний золотий перстень

Може переписати цілі розділи історії: в Ютландії знайшли унікальний старовинний золотий перстень
Поширити в соціальних мережах:

Він може зв'язати давню скандинавську еліту з королівськими родами Франції…

Золотий перстень, знайдений в місті Еммерлев на південно-західній Ютландії, відкриває двері до минулого, де еліта цього регіону, можливо, мала близькі зв'язки з великою європейською державою того часу - Королівством Франція, пише видання via.ritzau.dk.

Стародавню прикрасу випадково знайшов 39-річний Ларс Нільсен. За словами чоловіка, він був настільки схвильований і приголомшений, що ледве міг щось сказати:

«Зазвичай це не те, що характеризує мене, але, зробити таку унікальну і єдину в своєму роді знахідку – абсолютно сюрреалістично. Я дуже пишаюся тим, що можу зробити свій внесок у нашу спільну історію як на місцевому, так і на національному рівнях».

Золотий перстень, виготовлений із вражаючою майстерністю, не лише свідчить про вишуканий смак і багатство власника, але і має важливе історичне значення. Кірстін Поммергаард, інспектор Національного музею, підкреслює, що його конструкція вказує на зв'язок з Меровінгами – першою династією франкських королів історія Франції.

«Це унікальне знахідка, яка розкриває не лише історію місцевої еліти, але й встановлює зв'язок між скандинавськими землями та великими центрами влади в Європі», - зазначає вона.

Неабияке хвилювання викликає також те, що перстень був знайдений поруч з іншими артефактами, які підтверджують контакти з територією Меровінгів, а також із скандинавськими та фрізькими культурами. Дослідники підкреслюють, що це відкриття дає новий погляд на історію регіону, показуючи, що Ютландія мала значний вплив і спілкувалася з важливими центрами влади в Європі.

«Це свідчить про те, що наш регіон був важливим гравцем у політичних та торговельних відносинах того часу, і ми маємо ще багато вивчати про його роль в історії», - підсумовує Андерс Гартвіг, музейний інспектор у музеї Sønderjylland.

Для довідки:

Ютландія – це півострів в Європі, який розділяє Балтійське та Північне моря. Площа близько 40 000 км2. Північна частина півострова належить Данії, південна – Німеччини.

Читай також:

Фото: національний музей Sønderjylland

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше