Історія «Міжнародного жіночого дня», викривлена радянською ідеологією: чи святкувати 8 березня?

Історія «Міжнародного жіночого дня», викривлена радянською ідеологією: чи святкувати 8 березня?
Поширити в соціальних мережах:

Історія боротьби жінок за свої права у світі сягає кінця 19-го початку 20 століття…

За формальний «Міжнародний жіночий день» раз на рік потрібно завдячувати дамам-соціалістикам, які у 1910 році зібрались у Копенгагені на міжнародну конференцію. Там було понад 100 учасниць з 17-ти країн світу. На зібрані вони ухвалили резолюцію, але конкретної дати жіночого дня визначено не було.

Вперше в Європі, а саме у Німеччині, Австрії, Данії, Швейцарії та Голландії, «Міжнародний жіночий день» відзначили 19 березня 1911 року. Наступного року на честь свята мітингували вже 12 травня. І тільки у 1914 році жіночі марші пройшли 8 березня.

«У колишньому СРСР засновницями міжнародного жіночого дня називали німецьку комуністку Клару Цеткін та її близьку подругу і соратницю Розу Люксембург – так записали у шкільних підручниках. Обидві вони дійсно були на конференції соціалісток в Копенгагені, але формально просто підтримали, а не внесли пропозицію про свято», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Чому саме 8 березня, а не 7 чи 10 було призначено більшовиками, як «Міжнародний жіночий день» ніхто точно не знає. Є кілька припущень. Оскільки Цеткін була єврейкою, то вибрала дату на честь одного з великих єврейських свят Пурим. Дехто з дослідників вважає, що вісімка просто нагадувала Цеткін обриси жіночого тіла.

Нині в жодній європейській країні 8 березня не є вихідним. Про це свято згадують тільки в країнах колишнього соцтабору, втім більшість громадян там вважають його комуністичним пережитком.

«Українцям теж слід пам'ятати не радянські легенди, а тих справжніх українських жінок, які боролися за свої права, – каже дослідник історії Акім Галімов. – Це зовсім не означає, що не потрібно дарувати своїм коханим жінкам подарунки. Потрібно обов'язково! Просто не обмежуйте себе у цьому бажанні виключно одним днем на рік».

Крім того, розповідаючи про 8 березня, передусім варто згадати про суфражисток та українських феміністок. Саме завдяки їм сучасні жінки мають право на освіту, можуть спокійно працювати, брати участь у виборах, розлучатися.

Більше подробиці про важку боротьбу жінок за свої права розповів досілдник історії Акім Галімов у відео:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше