Робот дослідив затонулий середньовічний корабель в Норвегії і відкрив нові невідомі раніше горизонти

Робот дослідив затонулий середньовічний корабель в Норвегії і відкрив нові невідомі раніше горизонти
Поширити в соціальних мережах:

Судно затонуло 600 років тому…

Археологічна експедиція, використовуючи передові технології та роботизовані човни, повернулася на місце затонулого середньовічного корабля під назвою Avaldsnes, вивчаючи його 600-річну історію в тісній співпраці з Університетом Ставангера та Ставангерським морським музеєм.

Як пише видання iflscience, автономний надводний транспортний засіб (ASV) використовувався для збору геофізичних даних про Avaldsnes та його навколишню територію, що дозволило створити докладну 3D-модель затонулого корабля. Експерти відзначають, що цей метод надає можливість розглядати горизонтальний і вертикальний розподіл останків, глибину поховання, структуру корпусу та деталі конструкції.

Село Avaldsnes, розташоване на острові Karmøy на південному заході Норвегії, служило ключовим портом та укріпленим королівським палацом протягом середньовіччя. Від ранньої бронзової доби до кінця середньовіччя це було місце, яке використовував Ганзейський союз для торгівлі, що робило Avaldsnes важливим центром влади та економіки.

Застосування ASV дозволяє швидку мобілізацію та доступ до важкодоступних місць, де традиційні човни мають обмеження. Безпілотні робочі платформи дають змогу проводити неінвазивне дослідження морського дна, збираючи високороздільні сейсмічні дані в щільній сітці.

Корабель Avaldsnes, відомий своєю добре дослідженою аварією, представляє собою торгове судно середнього розміру, побудоване у 1395 році. Попередній аналіз його деревини підтверджує, що корабель вироблявся на гирлі Вісли в Польщі, а його затоплення сталося внаслідок пожежі приблизно в 1399–1415 роках. Археологи також виявили цікаві деталі, такі як використання шерсті та моху для герметизації і циновок для захисту вантажу від вологи та погодних умов.

Це дослідження, опубліковане в Journal of Maritime Archaeology, відкриває нові перспективи для вивчення історії середньовічного періоду та технологічної ефективності в археології. Роботичні технології та передові методи дозволяють детально вивчати артефакти, розкриваючи невідомі раніше аспекти нашої минулого.

Читай також:

Фото: Journal of Maritime Archaeology, 2024

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Феномен передчуття: історії пасажирів Титаніка, які в останній момент здали квитків на смертельний рейс
Шлях до рівності: Олена Доброграєва та її внесок у рух за права жінок, а також українську ідентичність
Шлях до рівності: Олена Доброграєва та її внесок у рух за права жінок, а також українську ідентичність

Перші такі жіночі організації з’явились в Україні в кінці XIX століття…

Таємниця родини Остен-Сакен: в Україні жили люди, які вважала себе нащадками сина Божого?
Таємниця родини Остен-Сакен: в Україні жили люди, які вважала себе нащадками сина Божого?

За історією, Остен-Сакени мали власне герцогство в Латвії, але…

Старший за Великі піраміди Єгипту: на півночі Перу знайшли стародавній церемоніальний мегаліт
Таємниця смерті Валентина Бондаренка: КДБ вбив конкурента Гагаріна, аби першим у космос полетів росіянин?
Від Олімпіади до розповсюдження вірусу «Пєтя»: як «головного хакера путіна» спіймали на гарячому в Британії?
Читати більше