Еко-бетон: як відпрацьована кавова гуща збільшує міцність бетону на 30%?

Еко-бетон: як відпрацьована кавова гуща збільшує міцність бетону на 30%?
Поширити в соціальних мережах:

Результати цього дослідження мають важливе значення для будівельної галузі…

Вчені з університету RMIT в Австралії розробили інноваційний спосіб підвищення міцності бетону на 30% за допомогою звичайної кухонної залишкової продукції – відпрацьованої кавової гущі. Як пише видання iflscience, замінюючи частину піску цими відходами, вчені не лише зробили будівельні матеріали ефективнішими, але й вирішили проблему накопичення великої кількості кавових відходів, що викидаються, і сприяють утворенню метану на звалищах.

Команда вчених використала піроліз – процес нагрівання органічних матеріалів без доступу кисню – для перетворення кавової гущі на біовугілля. Це біовугілля потім додавали до бетону як заміну піску в різних концентраціях. Результати показали, що суміш із 15% біовугілля при 350°C підвищила міцність бетону на стиск на 29,3%.

Крім великого потенціалу для створення екологічно чистих будівельних матеріалів, цей підхід дозволяє ефективно використовувати кавові відходи, які щороку у світі виробляються близько 60 мільйонів тонн. Відпрацьована кава може отримати «другий шанс» на життя, а також допомагати зменшити тиск на дефіцит піску, який стає все більш проблематичним ресурсом.

Провідний автор дослідження, доктор Раджив Ройчанд, зазначив, що декілька організацій, які займаються утилізацією органічних відходів, вже виявили інтерес до цієї розробки і залучили вчених до майбутніх інфраструктурних проектів з використанням піролізованих органічних відходів.

Результати цього дослідження мають важливе значення для будівельної галузі, пропонуючи інноваційний шлях використання відходів і відкриваючи можливості для створення екологічно чистих будівельних матеріалів в майбутньому.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше