Правда виявилася нецікавою для влади…
Справа про таємниче вбивство 13-річного учня Києво-Софійського духовного училища Андрія Ющинського, що шокувало українське суспільство у 1911 році, виявилася не лише драматичною історією, але й прикладом втручання політики та антисемітизму в правосуддя.
Розслідуванням займався Київський слідчий Микола Красовський, нащадок шляхетного козацького роду та майбутній полковник армії УНР. В ході своєї роботи він встановив, що Ющинського вбила банда крадіїв. Молодий чоловік випадково дізнався місце, де злочинці ховають своє крадене добро і поплатився за це своїм життям.
Однак правда виявилася нецікавою для влади. Красовського відсторонили від розслідування, а вбивцею було оголошено київського міщанина єврейського походження Менахема Менделя Бейліса. За кажуть дослідників, він не міг ефективно захистити себе, був мовчазним чоловіком, який боявся власної тіні, мав чотирьох дітей і щодня мив ноги своїй дружині, дякуючи Богові за родину, а також не володів російською мовою.
«Внесок російського імперіалізму та російського шовінізму в світовий антисемітизм є значущим, оскільки велика громада євреїв проживала на території Російської імперії», - каже голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
Антисемітизм став складовою частиною розслідування і влада швидко звинуватила єврея, але на захист обвинуваченого стали провідні українські інтелектуали та духовенство.
Що сталося далі – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: