Алкоголь: як правильно закушувати

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Виявляється, закушувати – це ціла наука! Розбираємось, як правильно це робити, у матеріалі.

Зазвичай вживання алкоголю супроводжується рясним застіллям. Сам факт, що закушувати потрібно, сумнівів не викликає. Однак як це зробити, щоб не нашкодити організму? 

Як не можна закушувати 

  • Важка закуска 

Скажіть "ні" звичним салатам з майонезом та величезним м’ясним тарілкам. Небезпечно закушувати багато, а також жирною або важкою білковою їжею (м'ясо, особливо домашнє, жирна ковбаса, горох, квасоля, каші), бо це: 

  • викликає важке похмілля і посилює шкідливу дію випивки на організм; 
  • наявність їжі в шлунку і кишечнику не применшує дію алкоголю на організм, а відкладає її; 
  • посилює навантаження на печінку, яка і без того зайнята процесом розщеплення алкоголю; 
  • через стінки шлунку і кишечника фільтрується кров, а грудка їжі заважатиме цьому процесу.

Це підтверджується сумною статистикою: більшість смертельних епізодів отруєння алкоголем супроводжуються рясною закускою. 

  • Гостра закуска 

Не рекомендується гостра їжа, що містить часник, хрін, цибулю, гірчицю, перець, оцет вона уповільнює окислення алкоголю і підвищує уразливість підшлункової залози. 

  • Гриби 

Якщо зазвичай ті чи інші гриби засвоюються у вас добре, то в присутності алкоголю вони ж можуть стати отруйними для печінки або викликати страхітливі галюцинації. 

Не закушують й погано сумісними продуктами наприклад, м'ясо повинно перетравлюватися в кислому середовищі, а картопля – в лужному. Тому м'ясо з картоплею – важке для засвоєння блюдо. 

Не поєднується з алкоголем риба фугу. Невелика кількість тетрадоксина, який міститься у ній, в поєднанні з алкоголем може стати смертельно небезпечним. 

Як правильно закушувати 

  • закуска повинна бути помірною, нежирної, легкозасвоюваною; 
  • закушуйте овочами і фруктами. Особливо корисні яблука – в них містяться харчові волокна і пектин, які покращують травлення і допомагають організму краще впоратися з алкоголем. В результаті похмілля буде м'якше; 
  • добре, якщо на столі буде квашена капуста, мед, соковиті ягоди, лимони, виноградний і яблучний сік. Ці продукти містять багато органічних кислот, які покращують обмін речовин і прискорюють переробку алкоголю.

Корисні поради 

  • Пиво краще пити із чимось солоним. Пиво має сечогінний ефект, та й п'ють його зазвичай багато. Після літра пива разом з сечею з організму починає вимиватися натрій. Солона риба допомагає відновити нестачу натрію. Тому солона риба – найкраща закуска до пива. 
  • Корисна закуска із сечогінним ефектом: кавун, кабачок, полуниця, суниця, зелений чай. Разом із сечею швидше вийдуть з організму і отруйні продукти переробки алкоголю. Похмілля буде не таким важким. 
  • До того, як пити алкоголь, корисно випити каву або коктейль тонік горілка. Кофеїн та хінін (міститься в класичних тоніках типу Shweppes) підвищують активність ферментів. Печінка починає працювати краще і легше справлятися з алкоголем. 
  • Якщо на столі лише важка закуска, полегшити становище може нехитрий трюк: перед застіллям варто прийняти ферментний препарат. Прийом ферментів допоможе перетравити важку закуску, а отже, знизити навантаження на печінку і підшлункову залозу, які і без того зайняті складним процесом переробки алкоголю.

Читати також:

Найпоширеніші міфи про пиво

П'яні єноти налякали людей і загриміли у в'язницю

Як пити і не спитися – секрети вживання алкоголю


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше