Життя без газу, світла та води: уроки від відомого американського засновника школи первісних навичок виживання

Загублений світ
Життя без газу, світла та води: уроки від відомого американського засновника школи первісних навичок виживання
Поширити в соціальних мережах:

Він поділився знаннями щодо правильної поведінки в екстремальних умовах…

Війна в Україні, яку розпочала і продовжує росія, залишила багато людей у складних умовах, де вони змушені боротися за виживання без газу, світла, води та опалення. У таких екстремальних обставинах навички первісного виживання стають життєво-важливими.

Коді Ландін, засновник школи первісних навичок виживання в Прескоті штату Аризона, США, який відомий за участю у телешоу «Вижити разом» та «Загублений у дикій природі», а також автор кількох посібників з виживання, поділився своїми знаннями щодо правильної поведінки в екстремальних умовах, що є, на жаль, актуальним і для української реальності війни.

Серед важливих аспектів виживання, на які звертає увагу Коді, - санітарія та гігієна. Відсутність звичайних умов для особистої гігієни може призвести до фізіологічних проблем та вплинути на моральний стан. Щоб зберегти чистоту та психологічний комфорт, важливо шукати альтернативні способи очищення, наприклад, використовуючи мінімальні ресурси для прийому «душу».

«Я живу в автономному будинку, і щоби прийняти щось схоже на душ, я беру рушник. Ви можете нагріти воду на багатті чи за допомогою іншого джерела тепла, намилитися. Особисто я набираю трохи води з каструлі, нагріваю, а потім беру ганчірку, мочалку, або якийсь шматок тканини, і мию тіло: спочатку обличчя, потім шкіру, пахви і нижню. Так я робив місяцями. Тож ви можете використовувати дуже-дуже невелику кількість води, оскільки вона є цінною для приготування їжі й гамуванням спраги», - розповів Коді Ландін.

Ще однією важливою проблемою є боротьба з холодом, з яким стикаються як цивільні, так і українські захисники. Для них у Коді теж є кілька простих але дуже дієвих порад:

«Основні зони, які потрібно захистити від холоду, яку б уніформу ви не носили, – це голова, шия і тулуб. Бо, якщо тіло недостатньо тепле в холодну погоду, то воно візьме кров з рук/ніг і намагатиметься зберегти життєво-важливі органи в теплі, а це означає, що руки будуть занадто холодними, щоб щось робити».

Про що ще розповів засновник школи первісних навичок виживання, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше