Від Київської Русі до сучасних бойових дій: як річка Ірпінь знову стала захисною лінією Києва?

Загублений світ
Від Київської Русі до сучасних бойових дій: як річка Ірпінь знову стала захисною лінією Києва?
Поширити в соціальних мережах:

Річка Ірпінь слугувала захистом міста ще тисячу років тому…

У 2022 році, коли колони техніки з російськими загарбниками підступали до Києва, українське військове командування прийняло стратегічне рішення зупинити наступ російських військ на столицю за допомогою природнього бар'єра – річки Ірпінь, яка слугувала захистом міста ще тисячу років тому.

Ще за часів Київської Русі дві фортеці, Вишгород і Белгород (сучасна Білогородка), стояли на річці Ірпінь, захищаючи столицю. А наприкінці 30-х років минулого століття, коли СРСР готувалася до війни, на березі Ірпеня була збудована перша лінія оборони з укріпленнями, яка ефективно й надовго зупинила наступ нацистської армії у 1941 році. 13-а німецька танкова дивізія застрягла у болотистій долині річки і стала гарною мішенню для артилерії. А у 2022 році така сама історія повторилася вже для російських загарбників.

За словами начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, річка Ірпінь є незвичайною:

«Якщо подивитись на карту, то можна побачити, що річка йде вздовж західної частини міста Києва, але напрямок її течії інший, не такий як думає більшість людей».

І дійсно, течія річки Ірпінь йде з півдня на північ, а це досить нетипово для річок. І саме ця вода, як і тисячі років тому так і зараз, відіграла важливу роль в обороні української столиці.

«Річка Ірпінь стала таким собі бар'єрним рифом і не дозволила основним силам росії перейти на правий берег міста Київ і Київщини. І, в принципі, вся оборона столиці на той час стала по цій річці», - розповів Кирило Буданов.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Космічний корабель з муміфікованими істотами, схожими на людей, знайшли на Місяця у 1976 році
Безпілотник з ракетним двигуном пройшов перші випробування і наблизився до швидкості звуку
Космічні перегони: як американська програма «Зоряних війн» відіграла ключову роль у розпаді СРСР?
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну

Україна може бути цінною для європейського ринку…

Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо
«Загублений світ: Випалена земля» - як українські фермери розвивають аграрний сектор
Читати більше