Річка Ірпінь слугувала захистом міста ще тисячу років тому…
У 2022 році, коли колони техніки з російськими загарбниками підступали до Києва, українське військове командування прийняло стратегічне рішення зупинити наступ російських військ на столицю за допомогою природнього бар'єра – річки Ірпінь, яка слугувала захистом міста ще тисячу років тому.
Ще за часів Київської Русі дві фортеці, Вишгород і Белгород (сучасна Білогородка), стояли на річці Ірпінь, захищаючи столицю. А наприкінці 30-х років минулого століття, коли СРСР готувалася до війни, на березі Ірпеня була збудована перша лінія оборони з укріпленнями, яка ефективно й надовго зупинила наступ нацистської армії у 1941 році. 13-а німецька танкова дивізія застрягла у болотистій долині річки і стала гарною мішенню для артилерії. А у 2022 році така сама історія повторилася вже для російських загарбників.
За словами начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, річка Ірпінь є незвичайною:
«Якщо подивитись на карту, то можна побачити, що річка йде вздовж західної частини міста Києва, але напрямок її течії інший, не такий як думає більшість людей».
І дійсно, течія річки Ірпінь йде з півдня на північ, а це досить нетипово для річок. І саме ця вода, як і тисячі років тому так і зараз, відіграла важливу роль в обороні української столиці.
«Річка Ірпінь стала таким собі бар'єрним рифом і не дозволила основним силам росії перейти на правий берег міста Київ і Київщини. І, в принципі, вся оборона столиці на той час стала по цій річці», - розповів Кирило Буданов.
Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Путін прирівняв себе до київського князя Володимира Великого, встановивши його пам'ятник навпроти кремля
- «Не братські народи!»: як російська пропаганда століттями культивувала міф про спільне коріння з українцями?
- 105-річний «акт Злуки» про об'єднання України: як виглядає унікальний документ із підписами батьків-засновників?