Росія так і не змогла прийняти незалежність України…
Століттями популярний міф про спільне коріння українців і росіян культивувався, вирощуючи ілюзію єдності. Цю ідею почали пропагувати ще російські царі, а за часів правління Сталіна набули нового розмаху. Під його владою зі слова «один народ» українці перетворились на молодших «братів».
«Одна частина цього міфу є чисто суб'єктивною. У росіян є неправдиві переконання щодо історії, де Україна вважається давньою територією, яка має належати росії, а український народ вважається неіснуючим, бо він є лише частиною єдиного російського народу», - розкриває історик Владлен Мараєв.
Протягом багатьох років, коли український народ переживав геноцид, примусові депортації та репресії, російський народ займався своїм возвеличенням, пік якого відбувся під час і після Другої світової війни. Росія так і не змогла прийняти незалежність України, бо без нас їхня вигадана велич ставала неповноцінною. А з приходом до влади путіна з Кремля знову почали лунати імперські тези.
«Те, що володимир путін у 21-му столітті перейшов від поняття «братських народів» до «одного народу», свідчить про архаїзацію сучасної росії», - стверджує кандидат історичних наук Сергій Громенко.
Хто став хрещеним батьком путінської ідеології та автором гасла «Україна, росія і Білорусь – одна Русь»? Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- 105-річний «акт Злуки» про об'єднання України: як виглядає унікальний документ із підписами батьків-засновників?
- Загадкові руки з перетинчастими пальцями: океанологи не можуть пояснити дивний випадок під водою біля Гренландії
- 10-поверховий будинок за 29 годин: в Китаї демонструють інноваційні методи сучасного будівництва