Пандемія COVID-19 та війна: як система освіти в Україні була змушена швидко адаптуватися до нових викликів?

Загублений світ
Пандемія COVID-19 та війна: як система освіти в Україні була змушена швидко адаптуватися до нових викликів?
Поширити в соціальних мережах:

Для всіх, кому довелося переходити на таку форму навчання, це стало викликом…

Вперше українці зіткнулися зі словами «дистанційне навчанням» у період карантину через епідемію смертельно-небезпечного вірусу COVID-19. І коли, здавалося, ситуація із захворюванням більш-менш стабілізувалася, почалося повномасштабне російське вторгнення – 24 лютого 2022 року діти знову не пішли до навчальних закладів.

Але, незважаючи на усі виклики й труднощі, навчання у школах та вишах відновили вже у середині березня, хоч і знову дистанційно.

Для всіх, кому довелося переходити на дистанційну форму навчання, це стало великим викликом. Батьки, діти та педагоги опинилися у зовсім новій для себе ситуації. Щоб успішно навчатися онлайн, потрібно було не лише знати предмет, але й мати базові комп'ютерні навички та відповідну технічну базу. Міністерство освіти зі свого боку запровадило онлайн-платформи із записами уроків, які читали найкращі вчителі країни, а також систему тестувань.

За цей час школярі ознайомилися з новими технологіями, вивчили, що таке зум-конференція, та адаптувалися до дистанційного навчання. Багато дітей, яких через війну евакуювали за кордон, продовжують навчатися дистанційно в українських школах, навіть відвідуючи учбові заклади в інших країнах.

Усі, хто навчається і навчає зараз в Україні дедалі більше цінують у цьому процесі офлайнове, справжнє, людське. 

«Через коронавірус останні роки майже не ходили до школи, не відчули шкільне життя. Через війну останні пів року 11-го класу те саме. Дуже сумно, якщо ми не будемо вчитися офлайн й далі, тому що хотілось би спілкуватися з людьми, знайомитись з кимось», - каже студентка Валерія Бобок.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше