Ухвалений закон про трансплантацію не запрацює з нового року

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

В Україні більше 5 тисяч пацієнтів потребують пересадки органів. І всі змушені будуть чекати ще невідомо скільки.

Трансплантація відкладається: ухвалений депутатами закон, що дозволяє пересаджувати органи, з 1-го січня 2019-го року не запрацює. Немає єдиної інформаційної системи, яка визначатиме пару донор-пацієнт. Не визначені й тендери для такої програми, не закуплено обладнання для лікарень, немає навчених лікарів.

До операції залишилося менше доби, та Денис Волков не перестає вивчати механізм, який йому мають вживити. Уже завтра чоловікові імплантують механічне серце. Його – не справляється. Кілька років тому Денис захворів на грип. Недугу, розповідає, переніс на ногах, практично не лікувався. Результатом стало хворе серце. 

Як працюватимуть лікарні в умовах воєнного стану

Ось апарат, який і називають механічним серцем. Вживлятиме його Денису кардіохірург Борис Тодуров. У практиці лікаря це вже вчетверте. За процесом спостерігає колега з Білорусі професор Юрій Островський. Схожі операції в сусідній країні не поодинокі.

Механізм не замінить справжнього органу, але допоможе Денису дочекатися живого серця від донора. Це може статися наступного року. Щоправда, оперуватимуть чоловіка вже не в Україні.

Місяць тому саме Денис міг стати тим пацієнтом, якому могли б пересадити справжнє серце в Україні. Був донор і згода з боку рідних, однак лікарі не встигли констатувати смерть мозку. 

Чоловічий клімакс: міф чи смертельна небезпека

Закон про трансплантацію, який депутати ухвалили в травні цього року, міг би дати шанс вітчизняним лікарям уже з нового року рятувати своїх пацієнтів. Та документом передбачено: трансплантація можлива за наявності електронних реєстрів із прізвищами пацієнтів, які потребують трансплантації, та донорів, які готові після смерті пожертвувати своїми органами. Однак Міністерство охорони здоров’я лише наприкінці жовтня розпочало закупівлю такої системної програми.

Закон, який мав би діяти вже з першого січня прийдешнього року, не запрацює. У раді вже внесений законопроект, який відтермінує дію документа на рік. Тож рятувати життя українців і надалі будуть у Білорусі. Щоправда не безкоштовно: пересадка серця Денису та державі обІйдеться щонайменше в 100 тисяч доларів.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше