«Не варто вигадувати складних форм»: як батько «чорної» пропаганди Геббельс перетворив німців на «стадо свиней»?

Під маскою пропаганди
«Не варто вигадувати складних форм»: як батько «чорної» пропаганди Геббельс перетворив німців на «стадо свиней»?
Поширити в соціальних мережах:

Існує три види пропаганди: біла, сіра та чорна…

Пропаганда – це не просто слова, а потужний інструмент, який може перетворити навіть найрозсудливіших людей на маріонеток у руках влади. Її сила дозволяє змінювати світогляд, маніпулювати почуттями та контролювати поведінку.

За визначенням, пропаганда може бути трьох видів: білою, сірою та чорною. Біла пропаганда не допускає жодного спотворення фактів, сіра – дозволяє спотворення, але незначною мірою, тоді як чорна – цілком ґрунтується на сфабрикованій брехні та поширює свідомо недостовірну інформацію.

Один із найвідоміших пропагандистів у світовій історії – міністр освіти та пропаганди Третього Рейху, доктор Йозеф Геббельс, вважав пропаганду могутнім інструментом контролю. Саме Геббельс вважається батьком «чорної» пропаганди.

«Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней», – заявляв він, прагнучи перетворити німців на сліпу зброю в руках нацистів.

Він мав ступінь доктора філософії та вважав цю науку базовою для пропаганди. Його найбільш улюблений метод – спрощення дійсності. Як стверджував нацист, «основна маса будь-якого суспільства не вирізняється особливими інтелектуальними здібностями, тому і не варто вигадувати якісь складні форми».

Штучно створена пропагандистами картина світу не повинна мати альтернативних тлумачень. Вона має бути виключно чорно-білою, доступною для розуміння і навіть примітивною. Мова пропагандиста-маніпулятора теж має бути вкрай простою.

«Справа в тім, що в кожній людині співіснують дві частини: доросла – це інтелект, і дитяча – це емоції. Добрати ключики до дорослої частини, набагато складніше. – каже психологиня, психотерапевтка Ольга Шершньова. – Отже, простіше маніпулювати дитячою частиною. До неї і звертаються пропагандисти-маніпулятори, викликаючи нас на емоції, для того, щоб ти відчув себе дитиною, щоб було простіше тебе повернути в цей дитячий стан і нав'язати, що потрібно».

Для кращого засвоєння матеріалу Геббельс використовував метод багаторазового повторення, що ставав ключем до формування нової реальності для мас. Більше про нього дивись у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Під маскою пропаганди» щопонеділка, о 16:00 на 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше