Вплив пропаганди: Чингісхану вдалося завоювати величезні території завдяки деморалізації ворога простими чутками

Під маскою пропаганди
Вплив пропаганди: Чингісхану вдалося завоювати величезні території завдяки деморалізації ворога простими чутками
Поширити в соціальних мережах:

Що саме імператор робив перед великими битвами?..

Пропаганда в історії людства завжди була невід'ємною складовою багатьох подій і процесів. Важко уявити, але її вплив можна відстежити ще з прадавніх часів. Історія свідчить, що навіть в античних часах пропаганда мала велике значення. Чи знали ви, що видатним пропагандистом стародавності був Юлій Цезар? Він відмінно розумів психологічні потреби мас та використовував символи, паради та гладіаторські бої, щоб відволікти плебеїв від тяжких реалій життя. Відоме гасло «хліба та видовищ» пішло саме з тих часів.

«Ще китайський мислитель Сунь-цзи, автор трактату «Мистецтво війни», описує як деморалізувати ворога, не називаючи це, звичайно, психологічними операціями. Наприклад, розповсюджувати чутки в містах, підконтрольних твоєму ворогу, про те, що все погано, що твій правитель і чиновники крадуть», - розповів аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.

Навіть імператору Чингісхану вдалося завоювати величезні території завдяки пропаганді. Він відправляв попереду бойових загонів таємних агентів для поширення чуток про значно перебільшену чисельність і могутність свого війська, що спричиняло деморалізацію ворога.

Таким чином, пропаганда завжди була ефективним інструментом впливу на маси та ворогів. Вона підкреслює важливість інформаційної війни в історії та сучасності, а також необхідність розуміння психологічних аспектів у веденні будь-яких подій та конфліктів.

Коли ж виник сам термін «пропаганда», який спочатку мав благі наміри, пов’язані з Богом? Більше цікавих подробиць – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Під маскою пропаганди» щопонеділка, о 16:00 на 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше