Важить лише 33 грами, а кусає у 320 разів сильніше за тиранозавра: які тварини мають найпотужніший укус?

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Найважливішим фактором у визначенні сили укусу є розмір тіла…

Тиранозавр Рекс і мегалодон недарма є зірками наукової фантастики: їхні укуси були жорстокими, пише видання Livescience. Серед усіх істот, що живуть сьогодні, найбільшу відому силу укусу має морський крокодил — 16 460 ньютонів (ньютони вимірюють величину сили), згідно з дослідженнями 2012 року, опублікованими в журналі PLOS One.

«Є два претенденти, які можуть кинути виклик — і, можливо, перемогти — крокодила, але сила їхнього укусу не вимірювалася в живих умовах, оскільки ці тварини є водними хижаками. Якщо це підтвердиться, найбільшою силою укусу може бути сила укусу косатки, оцінена Голландським товариством акул у 84 516 ньютонів. За нею слідує сила укусу великої білої акули, приблизно 18 000 ньютонів», - йде мова у статті.

Серед вимерлих тварин королем міг би бути тиранозавр Т.Рекс із вбивчими 35 000 ньютонами. Величезна акула мегалодон, що тероризувала моря від 15 мільйонів до 3,6 мільйонів років тому, могла мати силу укусу до 182 200 ньютонів. Однак досі залишаються питання щодо того, чи змогла акула випередити динозавра. Їх важко протиставити один одному, оскільки щелепи акул і динозаврів мають різний тип і кількість зубів, пояснив біолог і доцент кафедри інтегративної біології Каліфорнійського університету в Берклі Джек Ценг.

Крім того, за словами професора і кафедри екологічних досліджень в Університеті Тампи у Флориді Даніеля Хубера, найважливішим фактором у визначенні сили укусу є розмір тіла.

Не всі тварини з величезною силою укусу величезні і зубасті. Деякі навіть не є хижаками. Відповідно до дослідження 2019 року, опублікованого в журналі Proceedings of the Royal Society B, галапагоський великий земляний в'юрк має найінтенсивнішу силу укусу для свого розміру. Цей птах важить лише близько 33 грами, але його дзьоб може розколювати міцні горіхи та насіння із силою 70 ньютонів, тобто він має найпотужнішу силу укусу для свого розміру тіла, згідно з дослідженням. Це дає зяблику у 320 разів більшу кусачу силу, ніж у тиранозавра.  

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше