Еверест – найвища точка нашої планети. Її висота – 8848 метрів…
Підкорити цю вершину мріють мільйони, проте одиницям це вдається зробити. А ті, хто все-таки, наважуються на сходження, ризикують назавжди залишитися у вічній мерзлоті. Допомагають альпіністам здійснити мрію шерпи – люди, які живуть у Гімалаях та працюють на Евересті провідниками. Проте у них є чітке правило, якого дотримуються усі члени експедиції – на певній висоті кожен відповідає сам за себе, а хто впав, того «можна не підіймати».
«Якщо ви хочете вижити, то після 8 тисяч ви думаєте тільки за себе, - розповів український альпініст Роман Городечний , який разом із друзями підкорив Еверест. – Але ми втрьох чітко домовилися, що якщо комусь з нас стає погано і шерпи не допомагають, то ми – допомагаємо».
Те, що відбувається з організмом на такій висоті можна порівняти з тим, як відчувають себе космонавти у космосі. Крім того, чим ближче до вершини, тим більше змінюється свідомість. Навіть у тих, хто вважав себе досвідченим і підготовленим.
Шерпа Пемба Дордж у 2004 році встановив світовий рекорд, піднявшись на вершину Евересту усього за 8 годин і 10 хвилин. І там, нібито, потрапив у паралельний світ. Вже потім він розповів, що бачив людські тіні, які простягали до нього руки та просили їжі. Але ким вони були – грою виснаженого мозку чи душами неврятованих людей? Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: