Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців

Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Поширити в соціальних мережах:

Раніше виготовлення складних клеїв приписували лише сучасним людям…

У світлі останніх відкритів вчені переосмислюють уявлення про неандертальців і їхні здібності. Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, розкриває несподівані аспекти інтелекту цього вимерлого виду.

Як пише видання iflscience, один із ключових висновків полягає в тому, що неандертальці виявилися винахідливими і використовували складні клеї. Зокрема, знайдений 40 000-річний клей на кам'яних знаряддях, виготовлених неандертальцями, містив багато компонентів, що свідчить про їхні високі рівні когнітивних процесів.

Що робить це дослідження особливо важливим, це те, що раніше такі складні клеї приписували лише сучасним людям. Проте аналіз знарядь з Ле Мустьє у Франції довів, що неандертальці також мали здатність виробляти складні композитні матеріали.

Зокрема, виявлено, що неандертальці використовували суміш охри та бітуму для створення клею, який ідеально підходив для прикріплення кам'яних знарядь. Це свідчить про їхні здібності до перспективного планування та уяви, а також про вміння працювати з різними матеріалами.

Не менш вражаюче є те, що неандертальці використовували бітум та охру, які походили з різних джерел, що вказує на їхню здатність до географічної мобільності та спроможність поєднувати різні ресурси для досягнення конкретних цілей.

Отже, дослідження підкреслює важливість переосмислення уявлень про неандертальців. Вони виявилися набагато більш винахідливими та розумними, ніж раніше припускали вчені. Вони демонстрували складні когнітивні процеси, схожі на ті, які спостерігалися у ранніх Homo sapiens.

Це дослідження ставить під сумнів попередні уявлення про еволюцію та розвиток розуму людини і відкриває нові горизонти для подальших досліджень в галузі археології та антропології.

Читай також:

Фото: Staatliche Museen zu Berlin, Museum für Vor- und Frühgeschichte, illustration: Daniela Greinert.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше