Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки

Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки
Поширити в соціальних мережах:

У Каїрському музеї були представлені шість папірусів…

У 2013 році археологи з Франції та Єгипту виявили дивовижні знахідки в стародавній портовій печері Ваді-ель-Джарф біля Червоного моря, але на загальний огляд їх виставили лише нещодавно, повідомляє видання history. Серед них — найдавніші фрагменти папірусу, які детально описують будівництво Великої піраміди в Гізі, приписуючи їх інспектору Мереру, який детально фіксував кожен крок будівництва піраміди.

Ці унікальні документи, написані понад 4500 років тому, розкривають різноманітні аспекти життя будівельників, включаючи транспортування вапнякових блоків через річку Ніл та систему каналів. Крім того, вони розповідають про нагляд за будівництвом з боку візира Анххафа, брата фараона Хуфу, а також фінансові аспекти проекту.

У Каїрському музеї були представлені шість папірусів із загальної кількості майже 800 фрагментів, які передані в Міністерство старожитностей Єгипту. Серед них — бухгалтерські документи, які свідчать про ефективну адміністративну систему правління Хуфу, а також деталі про роздачу їжі працівникам на будівельному майданчику.

Хоча місце відкриття цих документів знаходиться далеко від самої піраміди в Гізі, дослідники вважають, що порт Червоного моря міг мати важливе значення для будівництва піраміди, наприклад, для отримання міді для виготовлення інструментів.

Знахідки цих папірусів викликають новий хвилюючий обізнаний інтерес у світі археології та єгиптології, розкриваючи нові деталі про життя та діяльність стародавніх єгиптян та їх величезні будівельні проекти.

Читай також:

Фото: MOHAMED EL-RAAI/AFP

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше