Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України

Загублений світ
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Поширити в соціальних мережах:

Як держава підраховує збитки?..

У результаті війни, яку розпочала росія, страждають не лише люди, але й природні ресурси, екосистеми та цінні натуральні об'єкти України.

Через вторгнення рф значних пошкоджень зазнав унікальний екосистемний комплекс Джарилгач, який є найбільшим островом у Чорному морі. За словами речниці Сил оборони Наталії Гуменюк, російські війська засипали піском протоку між островом і материком, намагаючись облаштувати військову базу, що стало величезною загрозою для біорізноманіття та екосистеми острова. Інші природоохоронні території, такі як Асканія-Нова, Кінбурнська коса та деякі національні парки, також постраждали від війни.

«Ця територія дуже страждає особливо в той період, коли птахи або перелітають через Україну і сідають в традиційні місця відпочинку, або ж починається період народження пташенят. Це удар по популяціям. Частина природних екосистем назавжди буде втрачена», - розповіла голова української екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Окрім військових дій на суходолі, велика загроза природі становить і морська війна. Велика кількість мертвих тварин, викинутих на берег, тільки частина від загальної кількості жертв.

«Дельфіни гинуть перше за все від сонарів, гідролокаторів та потужних вибухів в Чорному морі. Викидаються на берег лише 3% чи 5% дельфінів, інші ж залишаються в морі і там просто тонуть», - розповів науковець Іван Русєв.

Ситуація стає ще складнішою через відсутність чіткого механізму оцінки збитків, завданих природі війною – складно точно виміряти масштаб збитків.

«Ми зараз напрацьовуємо алгоритми, як правильно враховувати збитки. - розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції Київщини Андрій Вагін. – Наприклад, згорів гектар лісу з середнім віком сосен 30 років. «Прямий збиток» – це не отриманий прибуток країною від продажу цієї деревини. 30 років на цьому місці будуть лише рости дерева, не буде грибів та ягід. І це вже називається «непрямі збитки».

Наслідки війни для екології будуть відчуватися довгі роки, а відновлення природних ресурсів може зайняти значний час та зусилля.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше