Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Програму навчили розпізнавати алкоголіків і наркоманів за постами і лайками у Facebook 2018-12-13

Програму навчили розпізнавати алкоголіків і наркоманів за постами і лайками у Facebook

Програму навчили розпізнавати алкоголіків і наркоманів за постами і лайками у Facebook
Поширити в соціальних мережах:

А ви би погодились перевірити свою сторінку у соцмережах?

Американські вчені з Корнелльського університету розробили систему штучного інтелекту, яка за постами і лайками користувачів у Facebook досить точно визначає, чи страждають вони залежністю від тютюну, наркотиків або алкоголю. Максимальна точність програми при обчисленні куріння склала 86%, вживання наркотиків – 84%, алкоголю – 81%.

Статистика свідчить, що кожен десятий американець старше 12 років страждає від тієї чи іншої залежності, при цьому дослідники знайшли певний зв'язок між рисами особистості і схильністю до поганих звичок. 

Наприклад, вважається, що палять більше відкриті до спілкування і отримання нового досвіду, але менш дисципліновані і цілеспрямовані. Люди, які вживають алкоголь, найчастіше є екстравертом, та й взагалі, соціально активними особистостями.

Що стосується Facebook, то тут вчені знайшли певні кореляції між вмістом постів, інтересами користувачів і залежністю, від якої вони страждають.

Нейромережа вирахувала, що любителі алкоголю і тютюну частіше використовують слова, пов'язані з рухом, а ось наркомани часто застосовують слова, що мають відношення до агресивних дій. Публікації із зайвими пробілами, численними приводами і словами "дівчата", "жінки", швидше за все, належать користувачам, які зловживають алкоголем, в той час як слова, "ненависть", "вбивати", "клініка" і "таблетки" позитивно корелюють з вживанням наркотиків.

Система вміє розпізнавати звички за музичними і кінематографічними вподобаннями. Людям, часто вживають спиртні напої, подобаються фільми "V – значить вендета" і "Святі з Бундока", а любителі психоактивних речовин слухають групи Radiohead, The Cure і Depeche Mode. 

Щоб навчити нейромережу розпізнавати наркоманів і алкоголіків, дослідники застосували алгоритм машинного навчання. Алгоритм використовував три бази даних, зібраних в період з 2007 по 2012 роки спеціальним додатком myPersonality для психологічних тестів. 

Перша база містила 21 мільйон записів 100 тисяч користувачів Facebook, друга – 5 мільйонів лайків 250 тисяч користувачів, а в третій зберігалася інформація про наявність залежностей у 13,5 тисяч користувачів. Для навчання нейромережі ці набори даних компілювалися різним чином.

За матеріалами Рopmech

Читати також:

Японський дідусь перетворює нудні таблиці Excel в твори мистецтва 

Топ-7 порад, як продовжити роботу акумулятора в твоєму гаджеті 

Топ-7 найдивніших десертів світу

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше