Будемо сподіватися, що наступним кроком будуть не мегалодони…
Вчені вперше відтворили вимерлий морський організм, що існував майже 450 мільйонів років тому, створивши м’якого робота, який імітує рухи плевроцистиди – голкошкірої істоти, нащадки якої сьогодні представляють морські зірки та морські їжаки, пише видання iflscience.
Міжнародна команда дослідників використовувала скам’янілі рештки плевроцистид для створення робота, використовуючи комбінацію 3D-друкованих елементів і полімерів. Цей крок відкриває нову еру палеобіоніки – галузі, яка вивчає вимерлі організми, застосовуючи робототехніку з гнучкими та м’якими матеріалами.
Плевроцистидний робот дозволяє вченим краще розуміти, як рухалися істоти епохи стародавнього моря, як вони використовували своє м’язове стебло для пересування та як це впливало на їхню еволюцію. За допомогою робота вони виявили, що гнучке м'язове стебло було критично важливим для руху організму, дозволяючи йому ефективно переміщатися над морським дном.
«Вдихнути нове життя в щось, що існувало майже 500 мільйонів років тому, це само по собі захоплююче, але що справді нас хвилює в цьому прориві, так це те, скільки ми зможемо з нього навчитися. Ми не просто дивимось на скам’янілості в землі, ми намагаємося краще зрозуміти життя, працюючи з чудовими палеонтологами», - зауважив співавтор дослідження професор Філ ЛеДюк.
Читай також:
- Невидимі месники: аеророзвідники ЗСУ на шляху до масового знищення окупантів
- Глобальні перегони за контролем: як держави витрачають мільйони на «підглядання» за своїм народом?
- Без страху та обмежень: українські сапери повертаються до небезпечної роботи після протезування
Фото: інженерний коледж університету Карнегі-Меллона