Щодо України, ситуація залишається більш…
У світі існує безпрецедентні перегони за тотальним контролем над населенням і кожна держава має свою власну систему, на яку витрачає шалені гроші, аби спецслужби знали усе про громадян. Наприклад, Великобританія має аж шість програм для «підглядання» за своїми підданими. Китай, як і великі світові гравці, не відстає в цьому змаганні, маючи в своєму арсеналі три програми для масштабного слідкування. Але на першому місці стоять росія та США.
Ця гонка за контролем не є дешевою. Зокрема, американський уряд щорічно витрачає астрономічні $6 мільйонів лише на запис та зберігання телефонних розмов у країні. Росія, зі своєю параноїдальної підозрілістю до зовнішнього світу, вкладає приблизно таку ж суму у сферу слідкування за своїм народом.
Щодо України, ситуація залишається більш обмеженою.
«Українські спецслужби мають технічні можливості вибірково контролювати громадян – що вони пишуть в мережі, що вони і куди відправляють. Чи мають вони можливість контролювати на рівні, як це робить Китай, - ні. Тому, що таке собі дозволяють тільки імперії. Це просто дуже дорого», - розповів директор департаменту корпоративних продажів Іван Сидоренко.
Цікаво, яким чином ця глобальна гонка за контролем впливає на права та свободи громадян, і чи буде це продовжуватися у той час, коли світ стає свідком непередбачуваних змін у сфері технологій та політики?
Цікаві подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: