Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
7 органів людини без яких можна жити 2018-12-03

7 органів людини без яких можна жити

7 органів людини без яких можна жити
Рудименти: зайві чи ні? Навіщо нам апендикс, куприк та чоловічі соски?

Вушні м'язи

Це м'язи голови, що оточують вушну раковину. Вушні м'язи (точніше, те, що від них залишилося) – це класичний приклад рудиментарних органів. Це і зрозуміло, адже люди, які вміють рухати вухами, зустрічаються досить рідко – куди рідше, ніж люди, які б не мали куприка та апендикса. Функції, які виконували вушні м'язи у наших предків, цілком зрозумілі: вони допомагали ворушити вухами для того, щоб краще чути наближення хижака, суперника чи родичів.

Куприк

Це нижній відділ хребта, який складається з трьох або п'яти зрощених хребців. Він являє собою не що інше, як наш рудиментарний хвіст. Насправді куприк є досить важливим органом (як і інші рудименти, які, хоч і втратили більшу частину свого функціоналу, все ще залишаються дуже корисними для нашого організму).

Троє пацієнтів заразилися від донора раком грудей і померли 

Передні відділи куприка необхідні для прикріплення м'язів і зв'язок, які беруть участь у функціонуванні органів сечостатевої системи і відділів товстого кишечника. Крім того, до куприка прикріплюється частина м'язових пучків великого сідничного м'яза, яка відповідає за розгинання стегна. А ще куприк потрібен нам для того, щоб правильно розподіляти фізичне навантаження на тазові кістки. Однак чимало операції хірургічного видалення куприка не призвели до негативних наслідків.

Зуби мудрості


Це восьмі зуби в ряду. Свою назву «вісімки» отримали в зв'язку з тим, що прорізаються значно пізніше інших зубів – в середньому у віці від 18 до 25 років (у деяких людей не прорізаються взагалі). Зуби мудрості вважаються рудиментами: свого часу вони були необхідні нашим предкам, але після того як раціон харчування Homo sapiens значно змінився (зменшилось споживання твердої і жорсткої їжі, люди стали вживати їжу, що піддалася термічній обробці), а обсяг мозку збільшився – зуби мудрості рішуче «відмовляються» вписатися в наш зубний ряд.

Ці «хулігани» серед зубів раз у раз норовлять вирости криво і навскіс, через що неабияк заважають іншим зубам і загальній гігієні порожнини рота: внаслідок неправильного розташування «вісімок» між ними і сусідніми зубами раз у раз застряє їжа. Однак при правильному розташуванні зубів мудрості вони, наприклад, можуть служити опорою для мостоподібних протезів.

Топ травм, які отримують під час сексу 

Апендикс

У середньому довжина придатка сліпої кишки у людини становить близько 10 см, ширина – всього 1 см. Проте він може приносити нам багато клопоту, а в середні віки «хвороба кишок» і зовсім була смертним вироком. Нашим предкам апендикс допомагав перетравлювати грубу їжу і, звичайно, грав дуже важливу роль у функціонуванні всього організму. Але і сьогодні цей орган зовсім не такий непотрібний. Серйозну травну функцію він, щоправда, давно не виконує, зате виконує захисну, секреторну і гормональну функції.

Як відзначав палеонтолог Альфред Шервуд Ромер в своїй книзі "Організм хребетних", основну користь наявність апендикса приносить хірургам, натякаючи на величезну кількість операцій, що проводяться щорічно при виникненні апендициту.

Соски у чоловіків


Як жінки, так і чоловіки, мають соски на ранній стадії розвитку зародка. У цей період плід можна вважати безстатевим; тільки при подальшому ембріональному розвитку відбувається гормональний вибух, при якому формується стать дитини. Але соски у ембріона з'являються задовго до цього моменту.

Взагалі молочні залози є у всіх ссавців, незалежно від статі. Рак грудей через наявність молочних залоз зустрічається також у чоловіків, хоча й значно рідше, ніж у представників прекрасної статі.

Топ способів як побороти хропіння 

Суперечки на рахунок присутності сосків у чоловіків і яку функцію вони виконують ведуться вже кілька десятків, а то й сотень років. Учені так і не змогли прийти до спільного висновку і точно не знають, навіщо соски чоловікам. Більшість медиків і дослідників вважають, що вони абсолютно непотрібні і, можливо, в процесі еволюції через кілька десятків років вони зникнуть.

До рудиментарних органів можна віднести і деякі інші, крім того, у представників певних рас можуть бути свої рудименти, не характерні для інших рас. Наприклад, стеатопігія у бушменів і споріднених з ними готтентотів рас – це відкладення великої кількості жиру на сідницях. Запаси жиру при цьому відіграють ту ж функцію, що і горби у верблюдів.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...
Останні новини
Ялиночка гори або як не перетворити новорічні свята на трагедію
Ялиночка гори або як не перетворити новорічні свята на трагедію
30 12 2018

Гірлянда увімкнена, на стіл накрито, шампанське розлите – Ви готові зустрічати Новий рік? Щоб спогади про свято не затьмарила пожежа, редакція сайту 2+2 нагадує про основні правила безпеки у новорічну ніч.

Листівки від зірок Телеканалу 2+2
Листівки від зірок Телеканалу 2+2
29 12 2018

Зірки Телеканалу 2+2 вітають усіх зі святами!

12 новорічних обіцянок, яких ви справді зможете дотримуватися
12 новорічних обіцянок, яких ви справді зможете дотримуватися
28 12 2018

Ми наближаємося до 2019 року, що може означати лише одне: настав час обіцянок. Як часто ви кажете "З нового року я обіцяю…" і не дотримуєтеся плану? Сьогодні ми допоможемо вам скласти такий список, який буде легко втілити у життя.

Як вирізати ідеальну сніжинку
Як вирізати ідеальну сніжинку
27 12 2018

Усі ми з дитинства полюбляємо вирізати сніжинки з паперу. Але те, що виходить, не завжди можна розвісити у кімнаті. Пропонуємо вам добірку шаблонів ідеальних сніжинок.

Корпоратив: як відпочити на повну й не зганьбитися
Корпоратив: як відпочити на повну й не зганьбитися
27 12 2018

Свята на носі, а компанії одна за одною влаштовують новорічні корпоративи. І щоб на ранок після гулянки вам не було соромно, дотримуйтесь наших порад.

Топ-5 новорічних фільмів для гарного настрою
Топ-5 новорічних фільмів для гарного настрою
27 12 2018

Що? Ви досі не відчули дух новорічних свят? Редакція 2+2 підготувала спеціальний чоловічий рейтинг фільмів, які варто подивитися перед святами. Гарного перегляду!