Троє пацієнтів заразилися від донора раком грудей і померли

Троє пацієнтів заразилися від донора раком грудей і померли
Поширити в соціальних мережах:

В американському медичному журналі Journal of American Transplants описали вкрай рідкісний випадок – троє з чотирьох пацієнтів померли від раку грудей після того, як отримали органи від одного і того ж донора.

Органи 53-річної жінки були пожертвувані медицини після її смерті в 2007 році. Однак виявилося, що у неї був недіагностований рак грудей, хоча всі тести, проведені в той час – медичний огляд, рентген і ультразвук, були негативними.

Очевидно, у донора був рак грудей з мікрометастазів (тому їх неможливо було виявити) і він торкнувся внутрішніх органів, які потім були пересаджені чотирьом пацієнтам. Потім рак розвився в цих самих органах в нових тілах на тлі прийнятих препаратів.

Через півтора року після пересадки органів одна з пацієнток захворіла і потрапила до лікарні. Лікарі виявили лімфатичні вузли в її грудях, і подальший аналіз показав, що ракові клітини пішли з пересаджених органів – двох легень. Через рік пацієнтка померла. Іншим трьом людям, які мають органи від цього донора, порадили на всякий випадок звернутися до лікаря.

59-річна жінка, якій пересадили печінку, так і зробила. Вже за рік у неї виявили рак. І знову був винен донорський орган. Щоб уникнути ускладнень, жінка вирішила почати променеву терапію, замість того щоб знову чекати від донора печінку. Спочатку лікування було успішним і стан пацієнтки був стабільним, але в 2014 році – через сім років після трансплантації – вона померла.

Третім пацієнтом, що заразився раком від донора, стала 62-річна жінка, якій пересадили нирку. Клітини раку молочної залози були виявлені в її лівій нирці через шість років після трансплантації. До того моменту рак поширився на печінку, кістки, селезінку і шлунково-кишковий тракт. Жінка померла.

Четвертим пацієнтом був 32-річний чоловік, у якого знайшли рак грудей в правій нирці в 2011 році. Лікарям вдалося видалити пошкоджений орган, а чоловік перестав приймати ліки, які придушували імунну систему, і почав курс хіміотерапії. На даний момент він вилікувався від раку.

Це далеко не перший медичний випадок, коли рак передається від донора реципієнтам. Однак цей випадок все ж унікальний, тому що один донор передав рак чотирьом людям, у яких він розвинувся лише через багато років.

Ризик отримати через органи рак вкрай малий – 0,01-0,05% для будь-якої трансплантації одного органу.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше