Топ способів як побороти хропіння

Топ способів як побороти хропіння
Поширити в соціальних мережах:

Хропіння – це не просто дратівливі звуки. Апное сну викликає головний біль, збільшує ризик інсульту та призводить до еректильної дисфункції. Якщо ви чи ваш партнер маєте проблему хропіння, варто терміново її позбутися.

Хропіння може не просто пробудити вашого партнера від сну вночі – воно може сигналізувати про серйозні проблеми здоров'я. Негаразди, які викликає хропіння:

Ви прокидаєтеся з головними болями

Пульсуючий біль у голові розпочинає ваш ранок? Якщо ви страждаєте на апное сну, то у вас в 3-4 рази частіше виникає сильний головний біль зранку.

Ви схильні до інсульту

Якщо ви видаєте звуки, які нагадують бурчання моторного двигуна кожну ніч, перевірте, що дійсно відбувається під капотом. Хропіння збільшує ризик інсульту на 26%, вважає нещодавнє китайське дослідження.

Ваша пам'ять погіршується

Важке проходження повітря додає мозку туману. Тяжке хропіння може призвести до зниження вашої пам'яті в середньому на 10 років раніше, – вважає недавнє дослідження в журналі Neurology.

Якщо ви чоловік, що страждає на хропіння, ваш пеніс знаходиться в небезпеці

Погане дихання може вибити вітер з ваших вітрил. За даними дослідження з Римського університету, апное сну сильно асоціюється з еректильною дисфункцією. Насправді, в минулому дослідженні було виявлено, що до 60 відсотків чоловіків з апное уві сні також мають проблеми із ерекцією, ймовірно, тому що брак кисню знижує рівень оксиду азоту, що може сушити судини крові та перешкоджати їх функціонуванню.

Половина чоловіків і 25 відсотків жінок страждають на хропіння!

Тож, варто боротися із хропінням терміново! Як? Ми знайшли кілька порад.

  • Якщо тяжке хропіння трапляється щоночі, перевіртеся у лікаря для виключення будь-яких неврологічних проблем.
  • Обмеження алкоголю за чотири години до сну може допомогти заспокоїти вашого "хропунця".
  • Провітріть кімнату. Люди сплять спокійніше, якщо у спальні достатньо свіжого повітря, а температура не надто висока.
  • Лягайте спати і прокидайтеся у однаковий час. Ви міцніше спатимете, якщо привчите організм до конкретного розкладу.
  • Спіть на боці. Коли ви спите на спині, м'які тканини задньої стінки горла просідають, в результаті чого звужуються дихальні шляхи. Сон на боці полегшує проблему і знижує ймовірність хропіння.
  • Подушка має бути висотою не нижче 10 сантиметрів. Таким чином ви зменшите провисання задньої стінки горла і уникнете звуження дихальних шляхів, що знизить ризик хропіння.
  • Киньте палити. Куріння сприяє хропінню і підсилює його. Відмова від куріння поліпшить ваше дихання, тож варто спробувати і цю пораду.
  • Співайте! Усього 20 хвилин співів на день зміцнять м'язи горла. Хропіння може бути пов'язане зі слабкістю м'язів горла, тому їх зміцнення допоможе вам позбавитися від неприємних симптомів. Спробуйте займатися співом хоча б по 20 хвилин на день, щоб зміцнити м'язи горла.

Наші поради можуть допомогти, але при сильному хропінні краще проконсультуватися з лікарем. Пам'ятайте, що хропіння є фізіологічною проблемою.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше