Телеканал 2+2 покаже документальний проєкт «Культурний код»

Культурний код
Телеканал 2+2 покаже документальний проєкт «Культурний код»
Поширити в соціальних мережах:

Про те, як культура впливає на долі цілих народів…

20 березня о 16:00 на каналі 2+2 відбудеться прем’єра документального проєкту «Культурний код» про те, як культура впливає на долі цілих народів та перетворює одних на сильні, перспективні держави, а інших – на деградуючі диктатури.

Автори документального фільму «Культурний код» проведуть науковий експеримент, аби порівняти культурний досвід, народні традиції, побутові звички й вподобання українських і російських військових та з’ясувати, чому, на перший погляд, такі схожі країни насправді виявилися такими різними. Спираючись на дослідження про вплив культури на мозок, у проєкті спробують дати відповіді на запитання, які з початку повномасштабного вторгнення турбують усіх українців, – з яких причин росіяни так легко погоджуються на варварство в нашій країні, що робить з людини монстра, і найголовніше, чи справді кожен із нас здатен на звірства, що коять російські військові.

«Наш фільм розглядає культуру в найбільш прикладному сенсі. Хоча висока культура, безумовно, також має свій вплив на людей, в нашому фокусі опинилися ті культурні аспекти, які оточують нас щодня. Це і культура спілкування в родині, і побут, і телепрограми та серіали, які ми дивимося; музика, яку ми щодня слухаємо, масова культура. Наукові методи та дослідження, які допомогли нам наочно побачити вплив культурних явищ на мозкову активність – не нові. Вже майже півстоліття їх використовують у маркетингу, аби правильно вибудовувати стратегії продажу товарів, формулювати закладені у рекламу меседжі. Найбільше вразило те, наскільки швидко мозок людини реагує на культурні явища. Дуже здивував той факт, що фільми, колискові та навіть побутові умови, що нас оточують, здатні, в буквальному сенсі, впливати на розвиток мозку. Найголовніше питання, що цікавило всю команду під час зйомок: чи означає це, що кожен з нас, опинившись у відповідному культурному середовищі, може стати злочинцем? Відповідь не це питання – дивіться 20 березня на каналі 2+2», – коментує продюсер проєкту Тетяна Шуліка.

Під час зйомок команді проєкту «Культурний код» вдалося отримати ексклюзивні коментарі російського військовополоненого, який наразі знаходиться в колонії на Львівщині. Крім того, журналісти взяли інтерв’ю у російського солдата-дезертира, який був у складі 64-ої окремої мотострілецької бригади рф, що причетна до звірств у Бучі. Після втечі він виїхав до Іспанії і тепер готується давати свідчення про воєнні злочини росії у Гаазі. 

До зйомок проєкту були залучені українська психологиня Анна Кушнірук і перший нейропсихолог-науковець України Богдан Ткач. Крім того, глядачі почують думки міжнародних експертів – хорватської письменниці Славенки Дракуліч, яка роками досліджує воєнні злочини в Гаазі, та відомого британського нейропсихолога Девіда Льюїса.

Робота над проєктом «Культурний код» тривала чотири місяці. Зйомки проходили в Україні, зокрема на Львівщині, Київщині та Чернігівщині. Також до фільму увійшли матеріали, відзняті в Британії, Іспанії та Португалії.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Хижаки-цілителі: як на Алясці вовки допомагають ветеранам подолати травми війни?
Хижаки-цілителі: як на Алясці вовки допомагають ветеранам подолати травми війни?

Однією з найбільших проблем посттравматичного синдрому є втрата довіри…

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
Читати більше