Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Каральна операція: росіяни у всі часи окуповували чужі землі та вчиняли криваві різанини, аби примусити людей до «русского міра»

Історія питання
Каральна операція: росіяни у всі часи окуповували чужі землі та вчиняли криваві різанини, аби примусити людей до «русского міра»
Поширити в соціальних мережах:

Московія воює із дня свого заснування…

Війна та залякування – це єдине, чим може хизуватися росія. А найголовніше, що цивілізовані країни з плином часу розвиваються і намагаються відійти від вирішення спірних питань за допомогою людських жертв, в той час, як у росії за століття нічого не змінюється. Їх історія примітивна: війна – окупація – придушення супротиву – нав’язування «русского міра». І якщо зараз війну росіяни називають «спеціальной военой операціей», то раніше це були «каральні операції».

У 1708 році 25-тисячне московське військо взяло в облогу столицю Гетьмана Мазепи Батурин. Сам же Гетьман у той час з частиною війська вирушив на зустріч до Карла XII. Батурин насправді міг оборонятися довго, та зрадники із числа козацької старшини видали ворогу таємні підземні ходи, тож місто впало за декілька годин і почалася кривава різанина.

Сучасники згадували, що полонених козаків четвертували, розпинали на хрестах і кидали у річку. Під час цієї «каральної операції» було вирізане усе населення Батурина – близько 15 тисяч військових та цивільних.

«Батурин – це класична каральна операція, завдання якої не було взяття полонених чи якоїсь іншої військової мети. Вона мала за мету залякування і примушення до миру. Це, як росіяни робили у Грузії. Це було бажання зламати опір і відповідно там не повинно було бути жодних полонених», - розповів історик.

Українська визвольна війна, яка передувала московській окупації, також не була боєм лицарства та благородства. Роки битв, смертей та жаху зробили з українців та поляків жорстокими і не чутливими. Полонених у ті роки майже не брали. То були жорстокі та безжальні часи. Масова страта полонених поляків Богданом Хмельницьким обурила як його козацьку старшину, так і татарських союзників. Вчиняти так з полоненими в тоді вже цивілізованій Європі було неприйнятно.

Ціною цієї та інших помилок стала ще жахливіша жорстокість, яку принесли на українські землі московські царі-загарбники. Подробиці – у новому проєкті «Історія питання»:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Амазонські ліси, які називають «легенями планети», можуть перетворитися на пустелю вже до 2064 року
ЗСУ сформували роту з трофейних танків, які росіяни навмисно виводили з ладу, аби не вступати у прямий бій
Дуже тихий і небезпечний: у якій країні знаходиться другий за розміром у Північній Америці метрополітен?
Ще 18 танків і 28 артилерійських систем окупантів перетворено на мотлох: бойові втрати ворога станом на 8 червня
«Монстр» боровся 43 хвилини: італійський рибалка витягнув найбільшого у світі сома-гіганта довжиною 2,8 метрів
«Монстр» боровся 43 хвилини: італійський рибалка витягнув найбільшого у світі сома-гіганта довжиною 2,8 метрів

Професійний рибалка сказав, що це була найбільша риба за його 23-річну кар’єру…

Читати більше