Географія неблагонадійності: чому росія полюбляє депортацію та активно нею займається у всі часи?

Історія питання
Географія неблагонадійності: чому росія полюбляє депортацію та активно нею займається у всі часи?
Поширити в соціальних мережах:

Про це розповів проєкт «Історія питання: депортація»…

Депортація – це дин із основних інструментів впливу, який вчиняли ще за часів російської імперії. У 1886 році створили «географію неблагонадійності», а її творцем став офіцер та вчений Акім Золотарьов. Він за переконаннями був ідеологом російського імперіалізму, яка полягала у тому, що ділила благонадійних людей та зрадників серед тих народів, які жили на околицях імперії і не були росіянами. Через Акіма та його хворі переконання примусового виселення з дому зазнали сотні тисяч українців, поляків, латишів, фінів та євреїв.

Згодом, після повалу російської імперії, влада новоствореного радянського союзу також не гребувала методом «географії неблагонадійності», позбавляючись ймовірних противників СРСР і майбутніх повстанців, не згодних з ідеологією вождів. Але, крім того, що людей лишали дому, їх селили у таких умовах, у яких навіть худоба тоді не утримувалася.

«Сім’ї грузилися на підводу і етапувалися до райцентру чи до містечка із залізничною станцією. Там стояли заздалегідь подані ешелони і доправляли їх до місць їх нової дислокації. Як правило їм давали найгірші умови поселення – бараки з дірками, які не були належним чином облаштовані для життя. У деяких таких землянках стіни навіть були вкриті льодом», - розповідають історики.

Росія, як послідовниця, радянського союзу, сьогодні обрала такий ж метод впливу на людей, як депортація. До сьогодні ніхто не знає скільки українців насильно відвезли до росії з окупованих територій, або з місць, де йдуть активні бойові дії і людям не було іншого вибору, як просто тікати у бік ворога. За різними підрахунками за рік повномасштабної війни, це від мільйона українців до двох з половиною, близькою п’ятисот тисяч – це діти.

Про що розповідають ті, хто був у депортації за радянських часів і зараз? Чим схожі їхні історії? І як ці люди, ризикуючи власним життям, повернулися на Батьківщину, рідну Україну? Подробиці – у документальному проєкті «Історія питання: депортація».

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?
ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?

Кремль намагається позбутися гуманізації українців…

Космічний корабель з муміфікованими істотами, схожими на людей, знайшли на Місяця у 1976 році
Безпілотник з ракетним двигуном пройшов перші випробування і наблизився до швидкості звуку
Космічні перегони: як американська програма «Зоряних війн» відіграла ключову роль у розпаді СРСР?
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну

Україна може бути цінною для європейського ринку…

Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо
Читати більше