Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

«Записка про древню руську мову»: російський псевдоісторик намагався знищити українську історію, але йому завадила українська інтелігенція

Історія питання
«Записка про древню руську мову»: російський псевдоісторик намагався знищити українську історію, але йому завадила українська інтелігенція
Поширити в соціальних мережах:

У 1856 році Михайло Погодін випустив статтю «Записку про древню руську мову»…

Імперським духом та ненавистю заражена більшість російської культури, яку нам досі нав’язують, як наше власне коріння. На росії хотіли знищити Україну та все, що свідчило про її самобутність, історію, мову та культуру.

У 1840 році вийшов друком «Кобзар» Тараса Шевченка і саме у цей час улюбленець царської верхівки псевдоісторик Михайло Погодін виконував замовлення російського дворянства про створення єдиного слов’янського етносу і у 1856 році випустив статтю «Записку про древню руську мову». У ній озвучується абсурдна думка, буцімто, у Києві споконвіків говорили російською, але щирі росіяни були вимушені втекти на Північ, у Московію, під час монгольської навали. За версією Погодіна, після відповзання орди хана Батия, українці спустилися з Карпатських гір і розселилися по всій території Київського князівства.

Після русифікації історії українських киян, Погодін пішов далі і привласнив грецьку Македонію – та, за його версією, споконвічно була російською територією, а за нею – і старослов’янську мову.

Жодна з погодінських теорій не мала жодної доказової бази, проте тодішня царська росія аплодувала їй стоячи. Та, попри те, що Михайло Погодін поклав життя на знищення української історії, у нього не вийшло. А завадили йому у цьому відомі українські інтелектуали такі, як: Михайло Грушевський, Володимир Антонович, Михайло Максимович.

Що вони зробили – дивись у документальному проекті «Історія питання: відміна культури» просто зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вчені знайшли у Трансильванії скелет кажана-монстра розміром з жирафа та із розмахом крил у триповерховий будинок
Виготовлений не із сирої нафти: вчені створили новий пластик, який можна переробити
Ведучий Геннадій Попенко: «Москалів зупинить лише сила, ЗСУ і єднання українців»
«Винні пранкери»: продюсер Пригожин поспішив виправдатися за розмову з мільярдером Ахмедовим про нинішню владу рф
Більше 600 окупантів і один ворожий літак знищені минулої доби: бойові втрати ворога станом на 29 березня
Читати більше