Живі сейсмографи: як і хто може передбачити землетрус?

Загублений світ
Живі сейсмографи: як і хто може передбачити землетрус?
Поширити в соціальних мережах:

Хоча сейсмологи кажуть, що це практично неможливо, але…

Нещодавно у Туреччині знову стався землетрус, і це вже після 6 лютого, коли країна зазнала найбільших руйнувань за всю історію свого існування. На щастя, цього разу обійшлося без жертв. Чому відбуваються землетруси, ми вже писали, а от чи можливо їх передбачити?

Хоча сейсмологи кажуть, що це практично неможливо, спостережливі аматори говорять протилежне. Є багато свідчень, що на самому початку або перед землетрусом починає світитися небо. Так було і у Туреччині 6 лютого, коли країною прокотилося 7 потужних землетрусів, і це явище було зафіксовано на відео. Вперше цей феномен помітили ще у 1930 році.

Крім цього, тварини також можуть сигналізувати про початок катастрофи. Деякі з них перед поштовхами починають нервувати або і зовсім тікають від епіцентру майбутніх смертоносних подій.

Наприклад, в Італії у 2009 році, напередодні землетрусу помітили велику міграцію колонії ропух. Раптом в один момент жаби почали залишати звичне місце і рівно за три дні сталося лихо. А на індонезійському острові Суматра напередодні землетрусу 2004 року, з гір спустилося 30 слоні. Тварини вишикувалися у лінію, стояли і дивилися на приречене селище, а потім розвернулися і зникли у джунглях. Так само у Японії 2011 року почали лишати свої будинки кішки та собаки, із загонів виривались свині та корови.

Проте найбільш чутливими живими сейсмографами є підземні, водні та напівводяні рептилії. Як вони передбачають землетрус та що роблять перед ним – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?
ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?

Кремль намагається позбутися гуманізації українців…

Космічний корабель з муміфікованими істотами, схожими на людей, знайшли на Місяця у 1976 році
Безпілотник з ракетним двигуном пройшов перші випробування і наблизився до швидкості звуку
Космічні перегони: як американська програма «Зоряних війн» відіграла ключову роль у розпаді СРСР?
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну

Україна може бути цінною для європейського ринку…

Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо
Читати більше