Відмова від комфорту: історія чоловіка, який залишив роботу у Вашингтоні й повернувся до України під час війни

Загублений світ
Відмова від комфорту: історія чоловіка, який залишив роботу у Вашингтоні й повернувся до України під час війни
Поширити в соціальних мережах:

Що змушує українців залишати безпеку заради рідної землі?..

22 лютого 2022 року Антон Лягуша, доцент з американського університету Джорджа Мейсона, зателефонував своїм рідним в Україні з попередженням про неминуче повномасштабне вторгнення. Це не була інформація від ЦРУ чи МІ-6. Антон, експерт з публічної історії та медіа, побачивши виступ російського диктатора, який визнав терористичні угрупування «ДНР» і «ЛНР», відразу зрозумів, що далі буде війна.

«Я зрозумів, що він зараз оголосить війну, і почав дивитися його виступ, в мене почалася паніка. Мої батьки в Донецькій області, всі мої близькі в Україні, в Києві», - згадує Антон Лягуша.

Антон провів безсонну ніч, а зранку читав лекцію в університеті. Він змінив тему, пояснивши студентам, чому важливо підтримувати Україну. Лягуша використовував кожну можливість розповідати іноземцям, як росія століттями намагалася привласнити українську історію.

«Одного разу був конфлікт: мене запросили на подію, де був росіянин. Мені сказали, що він хороший. А хороший росіянин – це мертвий росіянин. Але він був живий. Я вчинив скандал: або я, або він», - розповів Лягуша.

Попри те, що Антон перебував у безпеці Вашингтона, його рідні та друзі були в смертельній небезпеці. Його студенти були в Маріуполі, а друзі – в Бучі та Ірпені. Не витримавши напруження, Антон вирішив повернутися до України. У цей момент йому запропонували керівну посаду в одному з топових університетів світу. Це була шалена кар’єрна перспектива і висока зарплатня. Але він без вагань відмовився і повернувся на Батьківщину.

«Це важке рішення. Жити в комфорті, де все спокійно, чи їхати в країну, де можна загинути. Але я розумів, що маю бути тут», - каже Антон.

Аналітичний Центр Разумкова дослідив феномен повернення українців з-за кордону.

«46% тих, хто повернувся, сказали, що повернулися назавжди. Основний мотив – туга за Батьківщиною», - розповідає експертка соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Пищуліна.

«Під час війни українці стали набагато адаптивнішими. Вони єднаються, вчаться працювати за найтяжчих умов, довіряти один одному», - каже психологиня Олена Шершньова.

Повернувшись до України, Антон Лягуша знайшов своє справжнє призначення. Яке саме – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше