За історією, Остен-Сакени мали власне герцогство в Латвії, але…
У селі Немішаєве на Київщині зберігається відлуння великої історії, що відзначена таємницею роду Остен-Сакен. Ця родина вважала себе нащадками сина Божого, що вплинуло на багато аспектів їхнього життя та переслідування власної родинної так би мовити чистоти.
За історією, Остен-Сакени мали власне герцогство в Латвії, а члени роду займали високі посади в країнах Польщі, Швеції та Данії. У 1805 році граф Карл Остен-Сакен отримав у подарунок від короля Пруссії землі в сучасному Немішаєві та навколишніх селах. Там він побудував маєток, де родина прожила пів століття, а після його смерті цими землями володіли ще три покоління Остен-Сакенів.
Відомо, що члени цього роду укладали шлюби зі своїми кровними родичами і часто намагалися це приховати.
«Остен-Сакен – дуже таємниче прізвище. Якщо подивитись і ретельно розібратися, то можна виявити, що у цьому роді були шлюби з родичами. Припустимо чоловік має прізвище Остен-Сакен, а його майбутня дружина – інше. Проте, якщо глибше подивитися її родове коліно, то стає зрозуміло, що вона теж належить до роду Остен-Сакен», - розповів дослідник історичної містики Рафаіл Бражеєв.
Деякі історики вважають, що ці таємничі союзи Остен-Сакенів були спробою зберегти «чистоту крові».
«Ці роди мали якогось великого предка, кров якого не бажали втрачати і дотримання цієї чистоти крові є свідченням того, що в них є таємниця», - розповів викладач історичного факультету КНУ ім. Т.Г.Шевченка Василь Павлов.
Але що вони могли приховувати? З’ясовував це проєкт «Загублений світ». Подробиці – у відео:
Не пропусти програму «Загублений світ» в ефірі телеканалу 2+2 з понеділка по четвер, о 16:50!
Дивись також: