Син американського мільйонера переїхав з Нью-Йорка в українське село, щоб втілити мрію свого дідуся

Загублений світ
Син американського мільйонера переїхав з Нью-Йорка в українське село, щоб втілити мрію свого дідуся
Поширити в соціальних мережах:

Він був емігрантом, який втік через радянські репресії…

Юрко Фединський залишив заможне життя у Нью-Йорку, щоб оселитися в маленькому українському селі Крячківка на Полтавщині. Американський українець, син мільйонера, обрав такий шлях, щоб втілити мрію свого дідуся.

Дід Юрка був професором зі Львівщини, який змушений був тікати до Америки через радянські репресії. Він усе життя мріяв повернутися на рідну землю, але не дожив до проголошення Незалежності України. Його мрію втілив онук. Родина 23-річного Юрка Фединського була шокована, коли наприкінці 90-х хлопець повідомив їм про переїзд. Їх лякали спогади про сталінські репресії.

З дитинства Джордж Бревер (так тоді звали Юрка) навчався грати на бандурі у кобзаря Юліяна Китастого. Згодом він взяв прізвище діда та змінив ім'я на українське. У Крячківці Юрко виступав у відомих етно-колективах, реставрував старовинні музичні інструменти і навчався у Романа Гриньківа.

Юрій заснував щорічний етно-фестиваль зі збереження традицій кобзарювання. Він створив кобзарський табір, де безкоштовно навчає грі на бандурі, кобзі та торбані. Юрій власноруч виготовляє інструменти. Серед його учнів – не лише українці, але й поляки, французи, японці, канадці та австралійці. Одна з його учениць навіть дивує кобзарюванням Північну Корею!

Юрій одружився на українці та має п’ятеро дітей, яким передає унікальні традиції. Напередодні Великої війни він відправив родину до США, а сам залишився в Україні.

«Чому я не звичайний американець? Чому мені ця американська забава, всілякі бізнесові мрії не до душі? Бо це не мої мрії. Для мене щастя – це боротися за незалежність і свободу проти комуняки і більшовицькі, московські загарбники народу», - каже музикант і композитор Юрій Фединський.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше