Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Секрети Стоунхенджу: будівельників легендарної стародавньої обсерваторії вбили «прибульці»

Загублений світ
Секрети Стоунхенджу: будівельників легендарної стародавньої обсерваторії вбили «прибульці»
Поширити в соціальних мережах:

Археологи дослідили рештки зубів давніх людей…

Стоунхендж, легендарна обсерваторія, що протрималася більше 4000 років, завжди приваблює тисячі туристів своєю загадковістю та величчю. Але недалеко від цієї давньої споруди розташована ще одна дивовижність – сотні курганів, які колись вважалися ритуальними похованнями будівельників Стоунхенджу.

Однак лише у 2018 році британські вчені розкрили страшну правду про Стоунхендж та його оточення завдяки новітнім технологіям та археологічним дослідженням. Виявилося, що люди, чиї рештки були знайдені в цих курганах, не мали жодного відношення до спорудження Стоунхенджу. Вони з'явилися на цих землях після будівництва обсерваторії. Справжні будівельники Стоунхенджу, як виявили вчені, вимерли внаслідок страшної епідемії.

Археологи намагалися вивчити цю загадку і дослідили рештки зубів давніх людей. Результати досліджень були шокуючими. Вони свідчили про те, що ця давня цивілізація померла від чуми.

«Дуже схоже на те, що це був справжній геноцид. Якісь «прибульці» занесли на острів чуму і знищили усіх місцевих. Так культура будівельників Стоунхенджу зникла назавжди», - розповів британський історик Том Роузелл.

Ця відкрита правда змінює наше розуміння Стоунхенджу та його історії. Замість припущень про ритуальні поховання будівельників, ми стикаємося із темним періодом історії, коли чума спустошила цей регіон та призвела до загибелі великої цивілізації. Проте цей древній народ не єдиний, хто зазнав такої долі…

Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше