Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Океанологи виявили унікальні губки, які можуть врятувати людство від найнебезпечніших хвороб сучасності

Загублений світ
Океанологи виявили унікальні губки, які можуть врятувати людство від найнебезпечніших хвороб сучасності
Поширити в соціальних мережах:

А знаходяться вони у найбільшому та найглибшому морському заповіднику на Землі…

Мало хто знає, що в Тихому океані, поблизу держави Кірібаті, існує природне диво – найбільший та найглибший морський заповідник на планеті, відомий як «Фенікс». Цей регіон знаходиться на трьох десятках атолів і має площу, більшу ніж площа Сполучених Штатів Америки. Але, незважаючи на свою природну красу, Кірібаті і її заповідник переживають складні зміни, які ставлять під загрозу місцеве населення.

Кірібаті – це країна, де панує вічне літо. На перший погляд, ця райська місцевість посеред Тихого океану могла б здатися ідеальним місцем для проживання. Однак ця ідилія знаходиться під загрозою через глобальне підняття рівня моря. Зміни клімату призводять до того, що вода повільно затоплює атоли, змушуючи мешканців рятуватися.

Але парадоксальною іронією долі вода, яка загрожує життю місцевого населення, приховує одне з найприголомшуючих відкриттів 21 сторіччя. Мова йде про морський заповідник «Фенікс», який є найбільшим і найглибшим заповідником на Землі. Цей регіон майже не досліджений, і саме тут можуть приховуватися важливі відкриття.

Ерік Кордес, видатний океанолог, який очолює дослідницькі круїзи в рамках проекту «Фенікс», провів 16 місяців на морі та вивчає океанічні глибини вже протягом 20 років, стверджує, що цей заповідник може здивувати навіть досвідчених біологів.

«Ми поглянемо, як наш вплив на цілу планету змінює глибини у тих місцях, де людина нічого не зачепила. Це вперше, коли ми можемо зробити це у глибоких водах», - зауважує Ерік Кордес.

Зокрема, науковці цікавляться нерухомими мешканцями глибин – унікальним видом губок, які можна знайти лише в межах заповідника «Фенікс». Ці губки мають потенціал в боротьбі з найнебезпечнішими хворобами сучасності і можуть виділяти тисячі раніше невідомих хімічних сполук щороку. Властивості цих губок, зокрема їх здатність боротися з вірусами, можуть стати ключем до розробки нових методів лікування і профілактики майбутніх пандемій.

Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше