Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Від шпигунів та церковної сповіді, до веб-камер та сматфонів: як спецслужби можуть стежити за населенням?

Загублений світ
Від шпигунів та церковної сповіді, до веб-камер та сматфонів: як спецслужби можуть стежити за населенням?
Поширити в соціальних мережах:

Сьогодні спецслужби будь-якої країни можуть стежити за своїми співгромадянами всюди…

Будь-яка держава виступає монополістом у тотальному стеженні та контролем над населенням. Держмашина у всі часи використовувала для цього будь-які можливі інструменти: шпигунів, доноси, церковну тайну сповіді, фотороботи та систему розшуку злочинців за їх антропометричними даними. А на початку 20-го століття людей почали прослуховувати. Вперше це зробили полісмени Нью-Йорка, які виправдовували такі дії боротьбою зі злочинністю та анархізмом. Сьогодні ж правоохоронці можуть легко ідентифікувати правопорушників, наприклад, за відбитком пальця, сітківкою ока чи навіть голосом.

«На смартфонах є функція розпізнавання власника за голосом. Так само це можуть зробити і спецслужби. Смартфони незрівнянно слабші за обчислювальними потужностями, ніж комп'ютери, які можуть застосовуватися для цього», - розповів колишній співробітник СБУ Олександр.

Сьогодні спецслужби будь-якої країни можуть стежити за своїми співгромадянами ніби через мікроскоп. Сучасні можливості їх настільки потужні, що людину можуть бачити не лише на вулиці чи кафе, а і на її власній кухні. Спецслужби можуть навіть прослуховують розмови. Кожна держава завжди витрачала шалені гроші, аби знати усе про громадян.

А чи мають технічні можливості на таке тотальне стеження за населенням українські спецслужби? І якщо так, то що саме і як використовують? Ці питання досліджував проєкт «Загублений світ». Що з цього вийшло, дивись просто зараз:  

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше