Книжковий бум в епіцентрі війни: як маленька київська книгарня стала осередком української культури

Загублений світ Цікаво Актуально
Поширити в соціальних мережах:

Ідея відкрити книгарню з кавою та без російських книг виникла у Олексія Єрінчака…

Хто б міг подумати, що посеред жахів повномасштабної війни, в самому серці Києва розквітне оазис української культури? Маленька книгарня «Сенс», заснована напередодні повномасштабного вторгнення, стала не просто місцем для читання, а й справжнім культурним осередком.

Ідея відкрити затишну книгарню з кавою та без російських книг виникла у маркетолога Олексія Єрінчака ще до війни. Однак, з початком повномасштабного вторгнення, плани на розвиток бізнесу пішли шкереберть. Проте, замість того, щоб закритися, «Сенс» став місцем, куди кияни приходили, аби відволіктися від страшних новин, поспілкуватися з однодумцями та знайти підтримку.

«Сенс» став місцем сили для української інтелектуальної спільноти. За словами директорки бібліотеки Наталії Баришпольської, «вони найперші в тому районі відчинили свої двері... вони навіть не ставили цінники для відвідувачів за каву».

Несподіваний успіх змусив власників розширюватися. Незабаром маленька книгарня перетворилася на великий книжковий магазин у центрі Києва. 

«Ми зрозуміли, що треба відкривати більшу локацію для того, щоб ще яскравіше підсвітити книжковий світ», - зазначає Олексій Єрінчак.

Історія «Сенсу» – це історія про силу культури в найскладніші часи. Книгарня стала символом культурного спротиву в Києві. Вона доводить, що навіть у найскладніших умовах українська культура продовжує розвиватися і квітнути.

Книжковий бум переживають не лише українські мегаполіси. Як книжкові осередки створюють у маленьких селах, дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз: 

Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2! 

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше