Їв планктон і пив рідину, вичавлену з риб: француз пережив 65 днів в океані без їжі та питної води

Загублений світ
Їв планктон і пив рідину, вичавлену з риб: француз пережив 65 днів в океані без їжі та питної води
Поширити в соціальних мережах:

Цей експеримент Алена Бомбара вплинув на безпеку мореплавання і врятував не одне життя…

Напевне опинитися у відкритому океані на самоті – один із найбільших страхів кожної людини. Як харчуватися? Де брати питну воду? Як не зійти з розуму і, врешті решт, дожити до моменту коли тебе знайде рятувальний човен? Багатьом здається, що це неможливо. Проте французький лікар та мандрівник Ален Бомбар ще у 1952 році на своєму прикладі довів, що подолати Атлантичний океан без провіанту і вижити – можливо. Ба більше – зробив він це добровільно.

Дослідник хотів поставити себе в умови людини за бортом і на власному прикладі довести, що вижити в океані може кожен із нас. У свою подорож на надувному човні він принципово не взяв ані запасу їжі, ані питної води. В дорозі харчувався лише пійманою рибою та планктоном. Пив морську воду. Так, багато з вас зараз подумали, що на морській воді далеко не заїдеш і, що її можна пити не більше шести днів поспіль. Проте чоловік робив перерву і пив рідину, вичавлену з риб.

Експеримент Алена Бомбара виявився успішним. На надувному човні він здолав майже пять тисяч кілометрів. Його «Одисея» від Канадських островів до Барбадосу тривала 65 днів. А потім герой переконував – більшість жертв морських катастроф насправді гинуть від власного страху. Головне – не боятися. І саме завдяки мандрівці французького лікаря усі кораблі зобов’язали оснащувати рятувальними човнами. З тих часів вже тисячі людей врятувалися після катастроф.

Унікальні кадри пристрою для вичавлювання води з риби, який Ален Бомбар зробив сам і який врятував його від зневоднення, – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше