Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Американська дослідниця знайшла загублений світ, який був прихований від людських очей мільйони років

Загублений світ
Американська дослідниця знайшла загублений світ, який був прихований від людських очей мільйони років
Поширити в соціальних мережах:

Раніше вчені вважали, що океан там стає порожнім та мертвим, але…

І хоча це відкриття сталося ще навесні 2019 року, воно досі приголомшує та дивує. В Атлантиці, біля узбережжя Нової Англії, є один із найактивніших океанічних маршрутів світу, адже зовсім поруч розташований мегаполіс Бостон. Втім, саме тут вчені відшукали місце, в існування якого важко навіть повірити

«Уявіть собі невідому частину світу, що вкриває дві третини земної кулі. Ми майже нічого не знаємо про цей світ, адже його вкрай складно вивчати», - розповіла біологиня океанографічного Інституту Woods Hole Гайді Сосик, яка разом із двома колегами спустилася в невідомі глибини в експериментальному батискафі.

Там, на глибині, понад 100 метрів, починається найменш вивчена частина планети. Вона називається «Сутінковою зоною океану». Неймовірно, але вона вкриває близько трьох чвертей усієї земної кулі. Сюди майже не потрапляє сонячне світло, тому раніше вчені вважали, що океан тут стає порожнім та майже мертвим. Першими про аномалії заговорили військові.

«У військових були сонари – це прилади, які дозволяють досліджувати глибину дна та морське середовище. І військові зафіксували, що дно, чомусь, змінювало своє розташування», - розповіла морська мікробіологиня Марія Павловська.

Але як таке можливо? Відповіді на це питання не було, тоді команда на чолі з Гайді Сосик наважилася ризикнути життям, аби вивчити аномалію рухомого дна.

Після занурення, на глибині 100 їхню увагу одразу привернуло дивне явище – сніг, що йшов під водою. А щойно вчені досягли позначки 200 метрів, їм відкрився сяючий світ неймовірних істот, більше схожих на прибульців.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше