Історики навмисно приховали справжні дати виверження вулкану, яке і поховало місто…
Кожен з нас чув про загибель давньоримських міст Помпеї та Геркуланум. Виверження вулкану Везувій поховало квітучі мегаполіси разом з усіма мешканцями під шаром розпеченої лави. Згідно з офіційною версією трагедія відбулася у серпні 79 року н.е. Та нещодавно італійські археологи зробили відкриття, що може свідчити про те, що шкільні підручники століттями писали неправду.
Під час розкопок в одному із будинків науковці виявили унікальний напис «до листопадових кален лишається 14 днів». В сучасному літочисленні це означає, що напис було зроблено 17 жовтня. Археологи також знайшли в Помпеї рештки осінніх фруктів. Тобто виверження Везувію, як мінімум, не могло статися влітку.
Крім того, під час розкопок Помпеї знайдено величезну кількість скальпелів, пінцетів, стоматологічних та музичних інструментів, які виготовлено практично за сучасними технологіями. Також археологи виявили флакончики для парфумів з кольорового скла різних відтінків та безліч інших виробів, яких за словами дослідників у часи Римської Імперії ще не існувало.
Також німецький дослідник Андреас Чурилов, автор скандальної книги «Неостанній день Помпеї», відшукав гравюри Помпеї як діючого міста:
«Помпеї та Геркуланум можна знайти навіть на картах 15-16 століття. У давніх книгах є ілюстрації, які свідчать, що виверження Везувію насправді відбулося 1631 року».
Тобто, Чурилов доводить, ніби місто загинуло на півтори тисячі років пізніше, ніж стверджує офіційна наука. Але як таке можливо? І навіщо історики навмисно пересунули загибель Помпеї в глиб віків? А головне – яку роль у цьому зіграло вигадане тисячоліття?
Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Дивись також: