Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

«Коли читав сценарій, думав про те, що рівень свідомості суспільства значно виріс», - актор Данііл Мірешкін про серіал «Я – Надія»

Я - Надія
«Коли читав сценарій, думав про те, що рівень свідомості суспільства значно виріс», - актор Данііл Мірешкін про серіал «Я – Надія»
Поширити в соціальних мережах:

Актор розповів про війну, мову та знімання в серіалі…

24 лютого о 19:30 на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра першого серіалу, знятого під час війни, «Я – Надія». Це чотирисерійна воєнна драма про медиків, які в лютому 2022 року, попри величезний ризик, залишилися в оточеному росіянами Харкові, щоб рятувати військових і цивільних, що потребували екстреної допомоги. На ідею серіалу авторів надихнули історії українських лікарів, які від початку повномасштабного російського наступу мужньо тримають свій фронт.

Одну з головних ролей у стрічці «Я – Надія» зіграв Данііл Мірешкін. Актор розповів про знімання у зруйнованому Ірпені та власну українізацію.

Данііле, пам’ятаєте, як вам запропонували роль у серіалі?

Я потроху займався власним проєктом – короткометражним фільмом «Сурі». Але пропозицій щодо зйомок взагалі не було. Здебільшого знімали документальні проєкти або фільми. І тут – новий серіал! Я був дуже здивований, бо думав, що кіноіндустрія оживе не раніше, ніж через пів року після перемоги. З початку повномасштабної війни все змінилося – не те фінансування, багато хто виїхав, в умовах воєнного стану є обмеження, та й банально – знімати зараз ризиковано… І коли раптом мені запропонували роль, я був приємно вражений. Потім мені розповіли, що сценарій натхнений реальними подіями й історією фельдшерки з Харкова, яка заради порятунку людей залишилася в місті, під щоденними обстрілами. Честь бути причетним до такої історії.

В основі сюжету – не вигадані події, а реальність, у якій ми живемо вже рік. Чи складно було читати сценарій?

Коли читав сценарій, думав про те, що рівень свідомості суспільства значно виріс, і це відображається на кіноіндустрії. Якщо раніше я часто чув, що треба відповідати запиту глядача, бо ми робимо контент для нього (і внутрішньо мене це обурювало), то зараз я бачу, що ми створюємо соціально-важливий проєкт, який буде корисний для авдиторії. Цей серіал не про вибухи, постріли і бої, а про людей, їхню силу волі та вчинки. В мене була насторога, щоб це не виглядало плакатно, щоб фільм не став «агіткою» в поганому сенсі цього слова. Я хотів, щоб наша історія передавала реальний стан речей – так воно і сталося.

На вашу думку, чи потрібно знімати художні фільми про події, які ще тривають?

Перш за все, історія нашої головної героїні завершена. Її прототип – фельдшерка Анна Андрющенко – виїхала з Харкова в серпні і тепер працює у «швидкій» у Києві. 

У будь-якому разі неможливо знайти правильну відповідь на це питання. Врешті-решт, усе буде вирішувати якість продукту. Якщо це зроблено якісно, чесно та глибоко, неважливо, коли це знімають – зараз чи за 20 років. Кінцевим суддею буде глядач.

Про те, як війна вплинула на знімальний процес, про власну роль у серіалі «Я – Надія» та про особистий перехід з російської на українську – про це та більше читай у повному інтерв’ю Данііла Мірешкіна на сайті ТСН.ua.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна
У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна

Нагадаємо, що в рф погрожують «вдарити по європейських судах і будинках прокуратури»…

Колишній директор Філадельфійського монетного двору переплавив фарбу з даху старої церкви і отримав 8 кг золота
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери

Знайшли її археологи під час розкопок римського сміттєзвалища у місті Ренн…

Гелікоптера та 19 одиниць автомобільної техніки не дорахувалися росіяни за минулу добу: бойові втрати ворога станом на 25 березня
За даними розвідки США, росія знову планує наступ в Україні: про які напрями йдеться?
Паспорти «серцебиття», друкована їжа в готелі та сидіння в літаку, які адаптуються до форми тіла пасажира: якою буде подорож у 2070 році
Читати більше