«Місто пахло смертю»: розповіді мешканців Бучі про життя, смерть та пекло в окупації

Вулиця Яблунська
«Місто пахло смертю»: розповіді мешканців Бучі про життя, смерть та пекло в окупації
Поширити в соціальних мережах:

Те, що бачили і чули бучанці, вони пам’ятатимуть до кінця життя…

Вулиця Яблунська у місті-герої Буча  – місце смерті десятків українців, які не встигли виїхати з міста або свідомо ж залишилися захищати свою землю. Саме ця вулиця стала символом звірств російських окупантів на території України. Кадри після звільнення – шокували і показали, хто такі насправді російські військові. У світі масові вбивства українців назвали «бучанською різаниною».

Росія запевняла, що все показане у Бучі – справа рук СБУ, а мертві тіла на дорозі – актори. У той час, місцеві мешканці на васалі очі бачили, як росіяни розстрілювали людей просто на вулиці. Під приціл окупантів потрапляли усі – жінки, діти, чоловіки, літні люди. Вони були звичайними перехожими, які йшли на роботу або до магазину.  

«Не віриться, що таке могло бути. Росіяни просто вбивали людей. Усіх, хто йшов їм назустріч. Трупи з’являлися біля мого дому настілки швидко, що я не встигав фотографувати. Я робив це ризикуючи життям, але розумів, що це допоможе нам їх покарати», - згадує бучанин Віктор Шатило, який з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну, залишався на своїй землі.

Точну кількість жертв після деокупації Бучі підраховують донині. За даними Офісу генпрокурора України, на території міста було знайдено 637 тіл цивільних. Але саме на вулиці Яблунській сконцентрована найбільша їхня кількість – близько 60 тіл, імена чотирьох вбитих досі невідомі.  

У документальному проекті каналу 2+2 «Вулиця Яблунська» журналісти розповіли не лише про тих, хто вижив під час окупації міста, але і назвали імена загиблих, відтворили на карті точні місця їхньої смерті і з’ясували обставини, за яких ці люди померли. Крім того, документалісти дізналися, на якій стадії знаходиться розслідування і чи можливо буде притягнути до кримінальної відповідальності винних. А також – почули розповіді тих, хто дивом вижив після катувань та розстрілів.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше