«Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах» - сказав герой Небесної Сотні Віктор Чміленко перед тим, як його застрелив снайпер

Загублений світ
«Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах» - сказав герой Небесної Сотні Віктор Чміленко перед тим, як його застрелив снайпер
Поширити в соціальних мережах:

Серце чоловіка зупинилося 20 лютого…

Фермер з Кіровоградщини Віктор Чміленко за життя був звичайним хліборобом. Збирав експозицію про голодомор аби усі пам’ятали нелегке минуле свого народу. Коли почалася революція Гідності він один із перших стояв на Майдані.

«Він завжди хотів бути вільною людиною. – згадує дружина героя Майдану Людмила Чміленко – Коли він йшов на Майдан, я його запитала – Вітя, а якщо уб’ють? А він мені відповів: краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах».

На жаль, серце героя Небесної Сотні Віктора Чміленка зупинилося 20 лютого. Того дня він встиг винести з Інститутської двох поранених хлопців, але коли повернувся по наступного, його вбила снайперська куля. Майданівець, якого намагався врятувати Віктор, дивом вижив.

«Я чітко пам’ятаю, як він оббіг те дерево, поставив мені біля ніг помаранчеві ноші і тоді я побачив, що його вбили. Але я вже не міг кричати – куля пробила мені легеню», - згадує учасник революції Гідності Іван Раповий.

Хто став наймолодшою жертвою революції Гідності та як помер – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше